Hubert Hurkacz - Adrian Mannarino: wynik na żywo i relacja live - Australian Open 2022 - Tenis

19/01/2022, 06:37 GMT+1

Hubert Hurkacz - Adrian Mannarino. Najlepszy polski singlista nie wywalczył awansu do trzeciej rundy w Australian Open. Przegrał w trzech setach. Tak relacjonowaliśmy mecz w eurosport.pl.

Miejmy nadzieję, że jutro pójdzie lepiej pozostałym Polakom. Dziękujemy za uwagę.

3:6. Drugi już nie. Nie tego się spodziewaliśmy. Polak nie był jednak dziś dobrze dysponowany.
30:40. Trudna piłka, ale trafił Hubert. Pierwszy meczbol obroniony.
15:40. Pierwsza piłka meczowa dla Mannarino.
15:30. Hurkacz zaczął precyzyjnym forhendem, ale kolejne dwie piłki zdobył jego rywal.
3:5. Polak nie powalczył zbytnio w tym gemie. Francuza dzieli już jeden gem od zwycięstwa.
15:40. Prezent ze strony Hurkacza, kolejny.
0:15. Długa wymiana na początku tego arcyważnego gema, na końcu minimalny aut Hurkacza.
3:4. Jest jeszcze nadzieja. Pół godziny rywalizacji w tym gemie.
40:40. Równo w linię uderzył Mannarino i mamy równowagę.
15:15. Prosta teraz pomyłka podczas skrótu Polaka.
2:4. Długo pracował na to, ale w końcu ma. Hurkacz przełamuje rywala!
40:40. Co za wymiana! 33 uderzenia, ale to ostatnie wygrane przez Francuza.
40:30. Mannarino uderza w siatkę. Może teraz uda się go przełamać?
30:30. Zagranie va banque Polaka, trafił idealnie.
1:4. Odjeżdża rywal, a Polak coraz bardziej bezradny. Czy wydarzy się cud? Na to liczymy.
15:40. As na ratunek...
1:3. Kolejny łatwy gem trafia na konto Francuza.
15:30. Nie może znaleźć sposobu wrocławianin na rywala.
1:2. Przełamanie Mannarino po kolejnej, długiej wymianie.
0:30. I tyle samo też 30 niewymuszonych błędów ze strony Polaka.
0:15. Bardzo długa wymiana zakończona minimalnym autem Polaka, szkoda.
1:1. Niestety, Francuz idzie po swoje.
30:40. Niesamowicie odpowiada Mannarino. Trzy kolejne piłki dla niego.
30:0. Hurkacz pokazuje, że jeszcze nie poddaje się.
1:0. Znakomite otwarcie seta w wykonaniu Polaka. Jego rywal tym razem bez punktu.
30:0. Dziewiąty as Polaka.
2:6. Niestety, bez przełamania się nie uda. Na twarzy Huberta niepewność i trwoga. Przed nim ostatnia szansa na powrót do meczu.
15:40. Pierwsza piłka setowa dla Francuza.
15:30. Bardzo ładna wymiana tuż przy siatce.
0:30. Mannarino zaczyna dwoma asami. Niezwykle precyzyjny jest Francuz.
2:5. Siatkarski gwóźdź Hurkacza, na pocieszenie i po chwili udany serwis.
15:15. Która to już taka pomyłka Polaka?
1:5. Mannarino powiększa prowadzenie i jest coraz bliżej wygrania drugiego seta.
15:40. Polak w końcu kończy złą serię, ale po chwili jego rywal skutecznie serwuje.
0:30. 27 niewymuszonych błędów Polaka przy 20 Francuza. Ten już zdobywa ósmy punkt z rzędu.
1:4. Oddala się ten set od Polaka. Mannarino nie stracił w tym gemie żadnego punktu i ma kolejne przełamanie.
0:15. Drugi błąd serwisowy Polaka. Początek taki sam, jak w poprzednim.
1:3. Mnóstwo błędów Polaka. A mogło być 2:2.
AD:40. W siatkę uderza też Francuz. Za czwartym razem się uda?
40:40. Wyrzucony bekhend Polaka. Brak słów...
40:30. Francuz nie składa broni. Obronił dwa break pointy.
40:0. Pierwsza taka sytuacja na korcie przy serwisie Mannarino.
1:2. Polak jeszcze walczy, ma pierwszego gema w drugim secie.
40:15. Pewny forhend. Więcej takich - chciało by się powiedzieć.
0:15. Pierwszy podwójny błąd serwisowy Polaka.
0:2. Długa wymiana kończy się zagraniem w siatkę przez Hurkacza. A było już tak blisko...
AD:40. Odważniej zaczął grać Polak i trzecia szansa na break pointa.
40:40. Myli się także Francuz. Pierwsza równowaga przy jego serwisie.
0:30. Dwa niewymuszone błędy Polaka na otwarcie tego gema. Musi się ich ustrzec.
0:1. Były agresywne ataki Polaka, ale też sporo nerwów. Mannarino wykorzystuje trzeciego break pointa.
40:AD. Francuz jest jedną piłkę od szybkiego przełamania.
40:40. Wydawało się, że Polak jest o krok od wygrania gema, ale wyrzucił piłkę w aut.
40:30. Świetnym serwisem zaczął Polak, ale też warto podkreślić odważną grę Mannarino.

Początek był bardzo zacięty, ale później wrocławianin zaczął popełniać sporo błędów, co przełożyło się na wynik.
4:6. I ma Mannarino prowadzenie. Coś się zacięło w grze Polaka. Niedobrze to wygląda.
15:40. Francuz coraz bliżej objęcia prowadzenia w setach.
4:5. Udało się, od 0:40 do wygrania gema przez Hurkacza.
AD:40. Szczęśliwy teraz punkt dla Polaka, nieznaczna pomyłka Mannarino.
40:30. Polak jeszcze nie składa broni.
0:30. Serwuje Polak, ale jego rywal sobie nic z tego nie robi.
3:5. Łatwy gem dla Francuza - wygrana do 15. Jest coraz bliżej zwycięstwa w pierwszym secie.
0:40. Coś się zacięło w grze Polaka - nie jest z siebie zadowolony. Inna sprawa, że Mannarino gra też coraz lepiej.
3:4. Niestety dwie kolejne piłki padają łupem Francuza, który ma pierwsze w tym meczu przełamanie.
40:40. Ależ długa wymiana! 35 uderzeń! Na szczęście Polaka odrabia straty.
30:40. I druga.
15:40. Jest pierwsza odpowiedź Polaka serwisem.
0:40. Bardzo źle rozpoczął się siódmy gem dla Polaka. Seria niewymuszonych błędów.
3:3. Drugi as w tym gemie Mannarino i kolejny remis.
15:30. Szybko ten mecz raczej się nie skończy. Myli się tym razem Polak, ale kolejna, długa wymiana.
3:2. Udanym returnem Francuz zbliżył się do Polaka, ale ten kończy gema pięknym beckhendem.
30:15. Zagrywka mocną stroną Polaka. Już pięć asów.
2:2. 18 minut gry i dopiero cztery gemy za nami.
30:40. Nie trafia w kort Hurkacz, a w następnej akcji ładnym, szybkim forhendem popisuje się jego rywal.
30:15. Nieudany lob Mannarino.
15:15. Nie miał prawa tego zepsuć Francuz - był tuż przy siatce - ale zepsuł.
2:1. Ma prowadzenie wrocławianin. Opanowanie na korcie i błędy rywala go uratowały.
AD:40. Podczas najdłuższej wymiany Francuz trafia w siatkę, co otwiera szansę dla Polaka.
40:AD. Myli się Polak i teraz to jego rywal będzie miał okazję na pierwszego break pointa.
15:15. Piękne minięcie Francuza.
1:1. Ładnie prowadził dwie ostatnie wymiany Hubert, ale na koniec myli się.
AD:40. Polak gra spokojnie, nie spieszy się i miał pierwszą okazję na przełamanie.
40:40. Francuz w prostej sytuacji zagrał w siatkę, a po chwili drugi z rzędu punkt Hurkacza. Pierwsza równowaga.
15:40. Mannarino również popisuje się dobrym serwisem i forhendem. Przytomnie zachowuje się też pod siatką.
1:0. Dobry, szybki gem Polaka.
40:15. Pierwsze dwa asy Hurkacza. Brawo!
15:15. Pierwsza piłka dla Francuza, ale za chwilę odpowiedź Polaka.
Serwuje Polak!
Tenisiści są już na korcie, teraz losowanie i rozgrzewka!

I koniec! Berrettini melduje się w kolejnej rundzie - 6:1, 4:6, 6:4, 6:1. Czekamy na Huberta.
Mecz Polaka z Francuzem odbędzie się po spotkaniu Stefan Kozlov - Matteo Berrettini. Aktualnie jest 1:6, 6:4, 4:6.
Ich drugi pojedynek zakończy środowe zmagania na John Cain Arena, trzecim co do wielkości obiekcie kompleksu Melbourne Park. W planie miał rozpocząć się po godzinie 6.30 czasu polskiego. Wiadomo już, że rozpocznie się co najmniej godzinę później.
Teraz czeka go konfrontacja z 69. w rankingu ATP Mannarino. Zmierzył się z nim dotychczas raz - w poprzednim sezonie wygrał w pierwszej rundzie w Rotterdamie.
Oto, co miał do powiedzenia po meczu inaugurującym swój występ w Melbourne.
W tamtym spotkaniu Polak popisał się kapitalnym zagraniem. Miejmy nadzieję, że i dziś zobaczymy podobne.
Występ w tej imprezie Hubert zaczął od zwycięstwa nad 106. na światowej liście Białorusinem Jegorem Gierasimowem 6:2, 7:6 (7-3), 6:7 (5-7), 6:3. Będący zdecydowanym faworytem tego pojedynku Polak popełnił aż 65 niewymuszonych błędów.
Dzień dobry! W trzecim dniu wielkoszlemowej imprezy oczy wszystkich polskich kibiców zwrócone są na Hurkacza. Rywalem tenisisty z Wrocławia, który jeszcze nigdy nie dotarł do tego etapu w wielkoszlemowym turnieju w Melbourne, będzie Francuz Adrian Mannarino.
HUBERT HURKACZ - ADRIAN MANNARINO 4:6, 2:6, 3:6
Autor: lukl / Źródło: eurosport.pl