French Open. Magda Linette pokonała Chloe Paquet w trzech setach

28/05/2019, 13:59 GMT+2

Po niezbyt dobrej inauguracyjnej odsłonie, potem wszystko szło już po myśli najlepszej polskiej tenisistki. Magda Linette w pierwszej rundzie wielkoszlemowego French Open pokonała we wtorek Chloe Paquet 3:6, 6:1, 6:2. Teraz zmierzy się z Rumunką Simoną Halep.

Linette miała szczęście w losowaniu. Mimo niskiego miejsca, które teraz zajmuje w rankingu, a więc 87., trafiła na nieznaną reprezentantkę gospodarzy.

Rozpoczęły mecz w różnym nastroju

Chloe Paquet to Francuzka, która po raz trzeci w karierze dostała od organizatorów paryskiego turnieju tzw. "dziką kartę". O ile w poprzednich latach można było mieć lekkie wątpliwości, czy takie wyróżnienie było zasłużone, o tyle teraz już nie. Dosłownie kilka dni temu 24-latka była w półfinale turnieju WTA w Strasbourgu. Tam przegrała z rodaczką Caroline Garcią.
Polka natomiast przyjechała do Paryża w bardzo słabym humorze. W ostatnim czasie praktycznie zapomniała, co to znaczy zwycięstwo. Przegrała bowiem pięć poprzednich pojedynków. Większość w niezbyt dobrym stylu.
Nasza tenisistka liczyła na przełamanie. Wydawało się, że lepszej okazji niż we wtorek mieć nie może. W końcu spotkała się z rywalką, która w imprezach wielkoszlemowych w karierze wygrała tylko jeden mecz.

Świetna gra, ale od drugiej partii

Początek nie był udany dla Polki. Linette była mocno spięta. Widać było, że ostatnie mecze mocno wpłynęły na jej pewność siebie. Poznanianka aż czterokrotnie straciła podanie.
Na szczęście, to co stało się w inauguracyjnej partii, nie miało znaczenia. Linette między drugim a trzecim setem wygrała dziewięć gemów z rzędu. O wiele lepiej funkcjonowało podanie oraz forhend. Rywalka popełniała coraz więcej błędów i nawet żywiołowy doping na korcie numer 14 jej nie pomógł.
W trzecim secie zaczęło lekko padać, ale pojedynek, na szczęście dla rozpędzonej poznanianki nie został przerwany. Potem się wypogodziło, a Linette nadal kontrolowała
Po tym pojedynku Linette powinna wyciągnąć wniosku zwłaszcza z pierwszej partii. Potem grała zdecydowanie lepiej.
Paquet przy piłce meczowej popełniła kolejny niewymuszony błąd. Pojedynek trwał nieco ponad 100 minut.
W drugiej rundzie Polka zmierzy się z byłą liderką rankingu Simoną Halep z Rumunii, która wygrała z Alją Tomljanović z Australii 6:2, 3:6, 6:1.
W grze pojedynczej pań zobaczyliśmy we wtorek jeszcze Igę Świątek. Niespełna 18-letnia tenisistka z Warszawy pokonała w Paryżu młodszą o rok reprezentantkę gospodarzy Selenę Janicijević 6:3, 6:0.
Kurumi Nara (Japonia) - Dalila Jakupovic (Słowenia) 7:5, 5:7, 6:3
Wiktoria Azarenka (Białoruś) - Jelena Ostapenko (Łotwa) 6:4, 7:6 (7-4)
Naomi Osaka (Japonia, 1) - Anna Karolina Schmiedlova (Słowacja) 0:6, 7:6 (7-4), 6:1
Priscilla Hon (Australia) - Timea Babos (Węgry) 3:6, 6:2, 6:1
Aleksandra Krunic (Serbia) - Daria Gavrilova (Australia) 6:3, 2:2 krecz Gavrilovej
Katerina Siniakova (Czechy) - Jelena Rybakina (Kazachstan) 7:6 (7-5), 6:1
Autor: Srogi / Źródło: eurosport.pl