French Open. Iga Świątek pokonała Qiang Wang i jest w trzeciej rundzie

30/05/2019, 10:10 GMT+2

Iga Świątek (104. WTA) po raz pierwszy w karierze awansowała do trzeciej rundy wielkoszlemowego turnieju. W czwartkowym meczu drugiej rundy French Open Polka pokonała rozstawioną Chinkę Qiang Wang (16. WTA) 6:3, 6:0. To idealny prezent na 18. urodziny, które tenisistka Legii obchodzić będzie w piątek. Jej kolejną rywalką będzie 59. w rankingu Monica Puig.

Zdaniem bukmacherów to Świątek była faworytką spotkania drugiej rundy i prognoza ta okazała się trafiona. Korty ziemne są najmniej lubianymi przez Wang, która doskonale odnajduje się na szybkich nawierzchniach. Na jej nieszczęście czwartkowe przedpołudnie w Paryżu było pochmurne i wilgotne (75 proc.), a z takimi warunkami doskonale poradziła sobie świetnie przygotowana fizycznie Świątek.

Nokaut

Pierwszy set trwał zaledwie 28 minut. Polka objęła w nim szybko prowadzenie 2:0, a dwa kolejne gemy wygrała także przy stanie 2:2. Od 4:2 gemy wygrywały już tylko serwujące, więc zdołała utrzymać przewagę przełamania.
Chinka była bezradna wobec jej atomowych uderzeń zza końcowej linii. Iga zanotowała w tej partii 19 uderzeń wygrywających, przy ledwie trzech rywalki. Świetnie też funkcjonował jej drugi serwis, po którym wygrała 91 proc. wymian (przy 38 proc. po stronie Wang).

Perfekcyjna gra

W drugim secie dominacja Polki była jeszcze większa. Rywalka nie miała już absolutnie nic do powiedzenia. Rozluźniona Świątek tym razem zanotowała 14 winnerów, praktycznie nie popełniając błędów. Znakomicie też serwowała, w efekcie czego emocji na korcie numer 14 praktycznie nie było. To był tenisowy nokaut. Po 53 minutach panie mogły opuścić kort.
Świątek jeszcze nigdy nie wygrała z tenisistką z drugiej dziesiątki kobiecego rankingu. Dzięki wygranej może być już pewna awansu w okolice 80. miejsca na świecie, co będzie jej rekordem.

Zagra z mistrzynią olimpijską

Rywalką Świątek w trzeciej rundzie będzie mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro Monica Puig. Portorykanka wygrała w czwartek z rozstawioną z numerem 21. Rosjanką Darią Kasatkiną 6:3, 6:1.
Sofia Kenin (USA) - Bianca Andreescu (Kanada, 22) walkower dla Kenin
Katerina Siniakova (Czechy) - Maria Sakkari (Grecja, 29) 7:6 (7-5), 6:7 (8-10), 6:3
Jekaterina Aleksandrowa (Rosja) - Samantha Stosur (Australia) 3:6, 6:1, 6:4
Aliona Bolsova (Hiszpania) - Sorana Cirstea (Rumunia) 7:6 (7-5), 7:6 (7-3)
Irina-Camelia Begu (Rumunia) - Karolina Muchova (Czechy) 1:6, 6:3, 6:4
Serena Williams (USA, 10) - Kurumi Nara (Japonia) 6:3, 6:2
Anna Blinkowa (Rosja) - Caroline Garcia (Francja, 24) 1:6, 6:4, 6:4
Andrea Petkovic (Niemcy) - Su-Wei Hsieh (Tajwan, 25) 4:6, 6:3, 8:6
Monica Puig (Portoryko) - Daria Kasatkina (Rosja, 21) 6:3, 6:1
Priscilla Hon (Australia) - Madison Keys (USA, 14) 5:7, 7:5 - przerwany
Aleksandra Krunic (Serbia) - Łesia Curenko (Ukraina, 27) 7:5, 5:7, 6:6 - przerwany
Autor: br / Źródło: Eurosport