French Open 2020. Stan Wawrinka - Andy Murray - wynik i relacja - Tenis

27/09/2020, 19:26 GMT+2

To miał być mecz dnia na kortach Rolanda Garrosa, a skończyło się wielkim rozczarowaniem. Stan Wawrinka łatwo ograł Andy'ego Murraya 6:1, 6:3, 6:2 i awansował do 2. rundy French Open w nieco ponad półtorej godziny. Transmisje z Paryża w Eurosporcie i Eurosport Playerze.

Kiedy los skojarzył obu wielkich zawodników już w meczu otwarcia, kibice mogli załamywać ręce. W 2016 i 2017 roku Wawrinka i Murray spotykali się w Paryżu w półfinale i były to spotkania, które skupiały uwagę całego świata.
Kto w sobotę zdecydował się obejrzeć ich trzeci paryski pojedynek, mógł jednak tylko zatęsknić za minionymi czasami.

Bez przełamania

Owszem, grający w Paryżu z szesnastką Szwajcar zaprezentował bardzo dobry tenis, jednak jego przeciwnik okazał się cieniem samego siebie. W pierwszym secie Szkot tylko raz obronił swoje podanie. Urwał rywalowi jednego, honorowego gema. W dwóch kolejnych partiach nie było lepiej. Dość powiedzieć, że dopiero w ostatnim secie, kiedy jedną nogą był już poza turniejem, Szkot doczekał się pierwszych breakpointów w meczu. W drugim gemie przy podaniu zwycięzcy Roland Garros z 2015 roku prowadził 40:0, ale nawet w tak dogodnej sytuacji nie potrafił przełamać rywala.
Murray, były lider rankingu, zapowiadał, że dawno nie czuł się tak dobrze. W Roland Garros wystąpił po raz pierwszy od trzech lat, ale z pewnością nie tak wyobrażał sobie powrót na paryskie korty.
Taylor Fritz (USA, 27) - Tomas Machac (Czechy) 7:5, 7:6 (7-2), 1:6, 2:6, 6:3
Federico Coria (Argentyna) - Jason Jung (Tajwan) 7:5, 7:6 (8-6), 7:6 (7-3)
Kei Nishikori (Japonia) - Daniel Evans (W.Brytania, 32) 1:6, 6:1, 7:6 (7-3), 1:6, 6:4
Marco Cecchinato (Włochy) - Alex de Minaur (Australia, 25) 7:6 (11-9), 6:4, 6:0