French Open 2020: Magdalena Fręch odpadła w kwalifikacjach - tenis

22/09/2020, 15:17 GMT+2

Magdalena Fręch nie powtórzy swojego sukcesu z 2018 roku, kiedy dotarła do drugiej rundy wielkoszlemowego turnieju French Open. Polka przegrała z nieco wyżej notowaną Argentynką Nadią Podoroską 2:6, 2:6 i pożegnała się z marzeniami o grze w głównym turnieju.

Magdalena Fręch

Zaledwie godziny i dwóch minut potrzebowała Podoroska (131. WTA) na pokonanie Polki w kwalifikacjach do rozgrywanego na kortach Rolanda Garrosa turnieju French Open. Sklasyfikowana na 158. miejscu w rankingu WTA Fręch nie była w stanie nawiązać równorzędnej walki z argentyńską tenisistką.

Polka zupełnie bezradna

22-letnia łodzianka problemy miała od samego początku spotkania. Przegrała swoje drugie i trzecie podanie w pierwszym secie, ani razu nie zmuszając rywalki do obrony jej serwisu. W drugiej partii meczu scenariusz gry wyglądał podobnie. W efekcie Polka wywalczyła w całym meczu tylko cztery gemy przy własnym serwisie.
W rozpoczynającym się w niedzielę turnieju głównym French Open wystąpi czworo polskich tenisistów: Magdalena Linette, Iga Świątek, Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak.
W kwalifikacjach miała również wystąpić notowana na 128. miejscu na liście WTA Katarzyna Kawa, ale z powodu pozytywnego wyniku testu na koronawirusa została wycofana z turnieju.
Transmisje z French Open w Eurosporcie oraz w Eurosport Playerze.
Autor: macz/po / Źródło: eurosport.pl