Finały WTA w Shenzhen. Simona Halep - Bianca Andreescu: wynik meczu

28/10/2019, 17:03 GMT+1

W pierwszym w karierze pojedynku dwóch tegorocznych triumfatorek w Wielkim Szlemie Simona Halep po thrillerze pokonała Biancę Andreescu 3:6, 7:6(6), 6:3. W drugim meczu Grupy Purpurowej kończącego sezon turnieju WTA Finals w chińskim Shenzhen broniąca tytułu Jelina Switolina pokonała Karolinę Pliskovą 7:6(12), 6:4.

Poniedziałkowy mecz Halep rozpoczęła od prowadzenia 3:2, ale potem cztery kolejne gemy padły łupem rywalki. W 12. gemie drugiego seta Kanadyjka miała piłkę meczową, po której układ sił na korcie uległ odwróceniu. Walki wciąż jednak nie brakowało.
W finałowym secie Andreescu prowadziła 2:1 z przewagą przełamania i miała trzy piłki na kolejnego gema, ale wówczas znów do głosu doszła Rumunka, ostatecznie triumfując po dwóch godzinach i 34 minutach.

Pierwszy set trwał ponad godzinę

Niezwykle wyrównany był też pojedynek Switoliny z Pliskovą. Do zwycięstwa w pierwszej partii Ukrainka potrzebowała w tie-breaku aż siedmiu piłek setowych.
Z kolei w drugiej zanotowała dwa przełamania, w tym to decydujące - na 4:3.
W turnieju w Shenzhen, gdzie pula nagród wynosi 14 milionów dolarów, rywalizuje osiem najlepszych tenisistek mijającego sezonu.
W niedzielę rozpoczęła się rywalizacja w Grupie Czerwonej. Liderka światowego rankingu Australijka Ashleigh Barty pokonała Szwajcarkę Belinę Bencic 5:7, 6:1, 6:2, zaś Japonka Naomi Osaka wygrała z Czeszką Petrą Kvitovą 7:6(1), 4:6, 6:4.