Emma Raducanu przegrała w pierwszej rundzie Indian Wells z Aliaksandrą Sasnowicz - tenis

09/10/2021, 08:36 GMT+2

Emma Raducanu zawiodła w Indian Wells. Triumfatorka wielkoszlemowego US Open odpadła z turnieju już po swoim pierwszym meczu. Brytyjska tenisistka przegrała w drugiej rundzie z Białorusinką Aliaksandrą Sasnowicz 2:6, 4:6.

Zajmująca 22. miejsce w rankingu światowym 18-letnia Raducanu w pierwszej rundzie miała wolny los. W kolejnej spotkała się z dużo bardziej doświadczoną, choć plasującą się dopiero na 100. pozycji Sasnowicz.

Przedwczesny koniec mistrzyni US Open

Lepsza okazała się 27-letnia Białorusinka, która nadspodziewanie łatwo poradziła sobie z młodą Brytyjką. Ta postawiła się jej tylko w drugim secie.
- Po każdej porażce będzie rozczarowanie. Jestem jednak zadowolona, że stało się to dziś. Mogę wyciągnąć z tego lekcję na przyszłość. Nie narzucałam na siebie przesadnej presji, ponieważ wciąż uważam, że jestem niedoświadczona - oznajmiła Raducanu.
Miesiąc temu 18-latka sensacyjnie zwyciężyła w nowojorskim US Open. Występ w Indian Wells był jej pierwszym od tego sukcesu.
W następnej rundzie Sasnowicz zagra z 17. na liście WTA Simoną Halep. Rumunka wygrała z Ukrainką Martą Kostiuk 7:6 (7-2), 6:1.

Świątek wciąż w grze, pech Linette

Do trzeciej rundy (1/16 finału) awansowała też m.in. Iga Świątek. Rozstawiona z "dwójką" Polka pokonała Chorwatkę Petrę Martic 6:1, 6:3. Jej kolejną rywalką będzie Rosjanka Weronika Kudermietowa.
Natomiast Magda Linette z powodu kontuzji kostki skreczowała w drugim secie meczu z Białorusinką Wiktorią Azarenką i odpadła w drugiej rundzie. Polka, która w pierwszej partii prowadziła 5:2, zrezygnowała z gry przy stanie 5:7, 0:3.
Autor: Skrz / Źródło: PAP, eurosport.pl