Coco Gauff odpadła z Simoną Halep w 4. rundzie Wimbledonu

08/07/2019, 15:20 GMT+2

Na 4. rundzie zakończyła się wimbledońska przygoda Coco Gauff. W meczu o ćwierćfinał sposób na 15-letnią rewelację turnieju znalazła Simona Halep, wygrywając w dwóch setach 6:3, 6:3.

Wliczając kwalifikacje, pojedynek z Halep był dla młodej Amerykanki siódmym w ciągu niespełna dwóch tygodni. Taką dawkę przyjmują tylko finalistki turniejów wielkoszlemowych. Gauff nie jest przyzwyczajona do takiego wysiłku, Wimbledon był zresztą dla niej pierwszym wielkim szlemem w karierze. Na spotkanie z Halep młodziutkiej Amerykance miało prawo zabraknąć już sił.

Najmłodsza w historii

Tempo gry od początku dyktowała o niebo bardziej doświadczona Halep, była jedynka kobiecego tenisa, mistrzyni ubiegłorocznego Roland Garros, która na Wimbledonie w 2014 roku grała już w półfinale. Dla Gauff sukcesem było samo zakwalifikowanie się do turnieju głównego w wieku 15 lat i 122 dni - jako najmłodsza tenisistka w historii.
W pierwszym secie rozstawiona z numerem 7 Rumunka trzykrotnie odebrała podanie wschodzącej gwieździe tenisa. Gauff była w stanie odpowiedzieć tylko raz.
Faworyzowana przez publiczność na korcie numer 1 Amerykanka w poprzedniej rundzie obroniła dwie piłki meczowe z Poloną Hercog, ale w poniedziałek kolejnego spektakularnego powrotu już nie zaliczyła.

Pogodzona z losem

W drugim secie Halep od razu uzyskała przełamanie na 2:0. Co prawda Gauff odgryzła się rebreakiem, ale cały czas wyglądało na to, że warunki dyktuje była rakieta numer 1. Kolejny break dla Halep był tylko kwestią czasu. Doszło do niego w szóstym gemie. W ósmym gemie pogodzona z losem Gauff na otarcie łez i pożegnanie z Wimbledonem obroniła jeszcze dwie piłki meczowe.
Do domu sensacyjna 15-latka zabierze trzy zwycięstwa, w tym ze swoją idolką, siedmiokrotną mistrzynią wielkoszlemową Venus Williams, a także czek na 176 tysięcy funtów.
W ćwierćfinale Wimbledonu Halep zmierzy się z Shuai Zhang, która w trzech setach pokonała Dajanę Jastremską 6:4, 1:6, 6:2.
Autor: łup/kwoj / Źródło: eurosport.pl