Caroline Garcia - Ons Jabeur: wynik meczu i relacja - półfinał US Open 2022

09/09/2022, 00:50 GMT+2

Ons Jabeur pierwszą finalistką US Open 2022. Tunezyjka niespodziewanie i bardzo łatwo pokonała Francuzkę Caroline Garcię 6:1, 6:3, przerywając jej imponującą serię zwycięstw. Spotkanie trwało tylko 67 minut.

Wyżej notowaną zawodniczką jest Jabeur. To ona gra w Nowym Jorku z numerem piątym, ale przed starciem z Garcią trudno było upatrywać w niej faworytki. Choć Francuzka to "ledwie" turniejowa siedemnastka, to ostatnie miesiące w jej wykonaniu były zjawiskowe. Seria 13 kolejnych zwycięstw dała jej triumf w Cincinnati oraz doprowadziła właśnie do pierwszego półfinału US Open. Pod koniec lipca to również ona jako jedyna w tym sezonie pokonała Igę Świątek na mączce.

Mecz błędów Garcii

Tymczasem w nocy z czwartku na piątek polskiego czasu zupełnie nie była sobą. Zwykle bardzo solidna i grająca piekielnie mocno zawodniczka myliła się na potęgę. Tylko w pierwszym secie, trwającym ledwie 22 minuty, pomyliła się 14 razy i przegrała 1:6.
W drugiej partii było lepiej, ale tylko nieznacznie. Ugrała trzy gemy i po 67 minutach musiała pożegnać się z marzeniami o pierwszym wielkoszlemowym tytule w karierze.
Dla Jabeur, która zaimponowała spokojem i konsekwencją, będzie to drugi wielkoszlemowy finał w karierze. Pierwszy zaliczyła w tegorocznym Wimbledonie.
Rywalką Tunezyjki w meczu o tytuł będzie Świątek, która pokonała Białorusinkę Arynę Sabalenkę.