Bronx Open. Magda Linette - Anna Blinkowa - wynik

18/08/2019, 20:22 GMT+2

Aż dwie godziny i 33 minuty trwał pojedynek Magdy Linette z Rosjanką Anną Blinkową, którego stawką był awans do turnieju głównego Bronx Open w Nowym Jorku. Górą była Polka, która wygrała 7:6 (8-6), 7:6 (11:9).

Linette przez dwie pierwsze rundy eliminacji do nowojorskiego turnieju WTA przeszła jak burza. W piątek pokonała Kanadyjkę Gabrielę Dabrowski (WTA 377) 6:1, 6:2, a następnie 6:3, 6:3 ograła Amerykankę Sophie Chang (418). W decydującym meczu Polka mierzyła się z Rosjanką Anną Blinkową (93). Tym razem faworytkę wskazać nie było już tak łatwo.

Maraton na korcie

Pierwszy set utwierdził tylko wszystkich w przekonaniu, że będzie to niezwykle wyrównany pojedynek. Partia trwała aż godzinę i dziewięć minut.
Obie zawodniczki po dwa razy przegrały gema przy własnym podaniu. Przy stanie 6:5 Polka miała dwie piłki setowe, ale rywalce udało się doprowadzić do tie-breaka. W nim Linette wykorzystała dopiero trzecią okazję, aby zakończyć trwającą 69 minut partię.
Dobrze, bo od przełamania podania rywalki, Linette rozpoczęła drugiego seta. Polka szybko doprowadziła do wyniku 3:0, ale wtedy przebudziła się Blinkowa, która zaczęła gonić naszą tenisistkę. Rosjanka nie zamierzała tanio sprzedać skóry i doprowadziła do remisu 3:3.

Zimna krew Linette

Wyczerpująca walka trwała w najlepsze. Linette dwukrotnie miała okazję serwować na wygranie meczu i dwukrotnie z opresji wychodziła Blinkowa. Podobnie jak w pierwszym secie, tak i w drugiej partii, doszło do niesamowitego tie-breaka.
W nim więcej zimnej krwi zachowała Polka, która po pasjonującej walce wygrała 11:9. W tie-breaku Blinkowa miała trzy piłki setowe. To jednak Linette wykorzystała swoją trzecią piłkę meczową. Druga partia trwała 84 minuty.