BNP Paribas Poland Open 2021. Weronika Falkowska - Tamara Korpatsch - wynik i relacja

21/07/2021, 16:28 GMT+2

Weronika Falkowska poza turniejem w Gdyni. W drugiej rundzie BNP Paribas Poland Open 21-letnia tenisistka przegrała z faworyzowaną Tamarą Korpatsch 5:7, 1:6.

Zawody w Gdyni to jedyny turniej WTA w Polsce, pierwszy po pięcioletniej przerwie. Na starcie stanęło pięć polskich tenisistek, w tym Falkowska, której... w ogóle miało nie być. 21-latka przegrała decydujący mecz w kwalifikacjach, ale dostała się do głównej drabinki kuchennymi drzwiami, ponieważ z rywalizacji wycofało się kilka tenisistek.
Falkowska dostała drugie życie i je wykorzystała, w debiucie w turnieju rangi WTA rewanżując się Katerynie Bondarenko 6:0, 6:2 za porażkę w finałowym meczu kwalifikacji. Obok Katarzyny Kawy jako jedna z dwóch Polek przebiła się do 2. rundy.

Szkoda piłki setowej

Ćwierćfinał turnieju w Gdyni był poza jej zasięgiem, choć Falkowska zrobiła wiele, by spełnić i to marzenie. W pierwszym secie 21-letnia tenisistka prowadziła 3:1 i 5:3, a przy 5:4 i serwisie Niemki miała nawet piłkę setową. Notowana na 162. miejscu w rankingu WTA Korpatsch obroniła się, po czym odrobiła stratę przełamania i nabrała wiatru w żagle. Od stanu 3:5 wygrała cztery gemy z rzędu i seta.
Historia drugiej partii skończyła się po tym, jak Falkowska przełamała Korpatsch na 1:2. Niemka, która chciała rozstrzygnąć sprawę w dwóch setach, tym razem wygrała pięć gemów z rzędu i mecz.
Mimo porażki Falkowska w Gdyni i tak zrobiła swoje, wygrywając jedno spotkanie. To nie lada sztuka, biorąc pod uwagę, że do turnieju przystępowała jako rakieta numer 487. Na co dzień rywalizuje o dobre dwie półki niżej.
Tym samym w drabince turnieju w Gdyni ostała się już tylko jedna polska tenisistka. W czwartek o ćwierćfinał BNP Paribas Poland Open Katarzyna Kawa powalczy z rozstawioną z trójką Iriną Begu.

1. runda
Magdalena Fręch, Katarzyna Kawa (Polska) - Alena Fomina (Rosja), Tereza Mrdeza (Chorwacja) 6:3, 5:7, 7-10
ćwierćfinał
Kateryna Bondarienko (Ukraina), Katarzyna Piter (Polska) - Jamie Loeb (USA), Eden Silva (Wielka Brytania) 6:2, 7:5
Autor: łup/TG / Źródło: eurosport.pl