bett1 ACES - wyniki półfinałów. Dominic Thiem pokonał idola z dzieciństwa - tenis

19/07/2020, 04:20 GMT+2

Poznaliśmy finalistów i finalistki turnieju bett1 ACES w Berlinie. O triumf w hangarze byłego lotniska Tempelhof Dominic Thiem powalczy z Jannikiem Sinnerem, natomiast Anastasija Sevastova z Petrą Kvitovą. Transmisje z obu finałów w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze.

Thiem otwarcie mówił w wywiadach, że Haas był jednym z jego idoli. Dzieli ich szesnaście lat, ale w pierwszym secie trudno było dostrzec różnicę wieku. Emerytowany Haas postawił dzielny opór finaliście tegorocznego Australian Open. Minęło sporo czasu i rozegrano wiele akcji, zanim 26-letni Thiem dobrał się do skóry 42-letniego Niemca.

Sił wystarczyło tylko na seta

Pierwszy set trwał prawie godzinę, Haas miał w nim nawet dwie piłki na objęcie prowadzenia w spotkaniu, ale osłabł w końcówce. Jeszcze przed tie-breakiem poczuł ból w lewej nodze.
Drugi set był dla Austriaka zdecydowanie łatwiejszy. Thiem wykorzystał przewagę młodości, szybkości i wytrzymałości. Łatwo rozszyfrowywał zagrania Haasa (który i tak potrafił zaskoczyć returnami granymi jeszcze przed linią końcową kortu), w piękny sposób obiegał bekhend, by zadawać uderzenia kończące forhendem.
Thiem o zwycięstwo w turnieju zmierzy się z Jannikiem Sinnerem. 18-letni Włoch w godzinę i 32 minuty poradził sobie z 32-letnim Roberto Bautistą-Agutem. Przebieg tego spotkania był podobny do rywalizacji Thiema z Haasem. Sinner pierwszego seta wyszarpał dopiero w tie-breaku, w drugiej partii był już bezwzględny dla 32-letniego tenisisty z Hiszpanii.
W finale pań spotkają się Petra Kvitova i Anastasija Sevastova. Na szczególny podziw zasługuje ta druga. Łotyszka w 47 minut rozprawiła się z Eliną Switoliną. Półfinał Kvitovej z Andreą Petković był bardziej wyrównany. Czeszka potrzebowała godziny i 24 minut. Swoją wyższość zaznaczyła dopiero w wysoko i pewnie wygranym tie-breaku (10-5).