Australian Open 2023. Novak Djoković - Andriej Rublow: wynik i relacja - Tenis

25/01/2023, 11:48 GMT+1

Drugi mecz z rzędu, w którym Novak Djoković deklasuje przeciwnika. W środę główny faworyt do zdobycia tytułu w Melbourne rozgromił sąsiada z rankingu Andrieja Rublowa 6:1, 6:2, 6:4 i awansował do półfinału Australian Open.

W dalszym ciągu nie objawił się w Melbourne tenisista, który mógłby zagrozić Djokoviciowi w drodze po 10. tytuł Australian Open.
Z Melbourne szybko pożegnał się obrońca tytułu Rafa Nadal, a im bliżej końca turnieju, tym Serb prezentuje się z coraz lepszej strony.
W 4. rundzie rozgromił faworyta gospodarzy Aleksa De Minaura 6:2, 6:1, 6:2, a w środę w równie efektowny sposób wybił tenis z głowy Rublowowi, wygrywając w nieco ponad dwie godziny 6:1, 6:2, 6:4. Plasującemu się oczko niżej w rankingu Rosjaninowi oddał tylko dwa gemy więcej.

O klasę lepszy

Djoković prezentuje się rewelacyjnie. W pięciu meczach przegrał tylko jednego seta. Rublow momentami wyglądał na jego tle jak zawodnik co najmniej o klasę słabszy. To było czwarte spotkanie między nimi i trzecie zwycięstwo Djokovicia.
- Nie mogę być bardziej zadowolony ze swojej gry. Wynik w dwóch pierwszych setach nie do końca oddaje rzeczywistość. Andriej to świetny zawodnik, ale miałem plan na ten mecz i udało mi się go zrealizować - powiedział później Serb.
Jego kolejnym rywalem będzie Amerykanin Tommy Paul, który pokonał swojego rodaka Bena Sheltona 7:6 (8-6), 6:3, 5:7, 6:4. Paul ma w dorobku jeden wygrany turniej ATP - w 2021 roku w Sztokholmie. W wielkim szlemie natomiast nigdy wcześniej nie przebrnął 1/8 finału.

Absolutny rekordzista

Djoković w Australian Open triumfował dziewięć razy, co jest absolutnym rekordem. Wygrał trzy poprzednie turnieje ze swoim udziałem, a ostatnie spotkanie w tych zawodach przegrał 22 stycznia 2018 roku, kiedy w 1/8 finału sensacyjnie uległ Koreańczykowi Hyeonowi Chungowi.
Środowa wygrana była 26. z rzędu Djokovicia w Melbourne. Dłuższej nie miał nikt, a również 26 kolejnych wygranych zanotował jeszcze Amerykanin Andre Agassi.
Wszystkie mecze Australian Open na żywo w Eurosporcie i Eurosporcie Extra w Playerze
Autor: łup/twis / Źródło: eurosport.pl, PAP