Australian Open 2023. Aryna Sabalenka głośno krzyknęła w półfinale z Magdą Linette - Tenis

26/01/2023, 12:05 GMT+1

Aryna Sabalenka niezwykle nerwowo rozpoczęła czwartkowy półfinał Australian Open z Magdą Linette. Białorusinka została przełamana już w pierwszym gemie, a po chwili przegrywała nawet 0:2. Jak wiele kosztował ją początek spotkania, pokazała reakcja po jednej z wygranych piłek.

Początek półfinału był koncertem w wykonaniu Linette. W dwóch pierwszych gemach Białorusinka ugrała ledwie punkt. Widać po niej było ogromny stres, nie potrafiła złapać rytmu na centralnym korcie kompleksu Melbourne Park.

Sabalenkę usłyszało całe Melbourne

Trzeci kolejny przegrany gem mógł znacząco zminimalizować szanse na wygraną w pierwszym secie. Sabalenka miała tego pełną świadomość. Przy stanie 30/30 w końcu wygrała w spektakularny sposób wymianę.
- Come on! – krzyknęła z zaciśniętą pięścią po trafionym w kort forhendzie po linii.
- Proszę spojrzeć na reakcję Sabalenki. To świadectwo tego, że nie tak wyobrażała sobie początek spotkania. Zdawała sobie sprawę z tego, jak ważny był to moment – ocenił komentujący mecz na antenie Eurosportu 1 Dawid Celt.
Uderzenie wygrywające z forhendu zainspirowało Białorusinkę do jeszcze lepszej gry. Szybko doprowadziła do remisu 2:2, a losy tej partii rozstrzygnęła ostatecznie po koncertowej grze w tie-breaku, który wygrała 7-1.
W drugim secie Sabalenka kontynuowała świetną grę z końcówki pierwszego, wygrywając tym razem 6:2.
Autor: br / Źródło: eurosport.pl