Australian Open 2022. Pechowe uderzenie Huberta Hurkacza w spotkaniu z Jegorem Gierasimowem

17/01/2022, 07:57 GMT+1

Nietypowa sytuacja podczas meczu Huberta Hurkacza z Jegorem Gierasimowem w pierwszej rundzie Australian Open. Podczas jednej z akcji Polak przypadkowo trafił dziewczynkę od podawania piłek w brzuch.

Zdarzenie miało miejsce w czwartym secie przy wyniku 2:2 w gemach i 30:15 dla Polaka. Hurkacz zaserwował asa, uderzając przy tym piłką stojącą za linią końcową dziewczynkę.

Ładne zachowanie Hurkacza

24-latek natychmiast zainteresował się jej losem, pytając czy wszystko jest porządku. Po jej twierdzącym ruchu głową tenisiści mogli wrócić do gry. Za swoją postawę Hurkacz otrzymał brawa od publiczności zgromadzonej na John Cain Arena.
Spotkanie z Gierasimowem ostatecznie zakończyło się wygraną polskiego gracza 6:2, 7:6(3), 6:7(5), 6:3.
W kolejnej rundzie rywalem wrocławianina będzie Francuz Adrian Mannarino, który w nocy pokonał w pięciu setach Nowozelandczyka Jamesa Duckwortha.
Autor: rozniat/TG / Źródło: eurosport.pl