Australian Open 2021. Finał gry pojedynczej kobiet Naomi Osaka - Jennifer Brady - wynik i relacja

20/02/2021, 10:21 GMT+1

23 lata i czwarty wielkoszlemowy tytuł. W finale Australian Open Japonka Naomi Osaka bez problemów pokonała Amerykankę Jennifer Brady 6:4, 6:3. W niedzielę o tytuł powalczą mężczyźni. Transmisja od godz. 9 w Eurosporcie 1 oraz Eurosport Playerze.

Osaka wykonała najcięższą pracę w poprzednich rundach Australian Open. W czwartym meczu tegorocznego turnieju obroniła dwie piłki meczowe z Garbine Muguruzą. W półfinale odprawiła z kwitkiem Serenę Williams, która w Melbourne przeżywała drugą młodość. Finał miał być dla niej wisienką na torcie i tak w istocie było, choć debiutująca w tej fazie turnieju Brady starała się pokrzyżować jej szyki.
W pierwszym secie Brady nawiązała do ich bardzo zaciętego pojedynku w półfinale ostatniego US Open, kiedy o zwycięstwie Osaki zadecydowały dwa przełamania.
I tym razem turniejowa trójka prowadziła z breakiem, ale Brady odrobiła straty. Miała breakpointa na 5:4 i w perspektywie serwis na seta. Osaka jednak się wybroniła, a po chwili sama przełamała rywalkę, obejmując prowadzenie w meczu.
Drugi set potoczył się już błyskawicznie. Osaka poszła za ciosem i przełamała amerykańską rywalkę w jej dwóch gemach serwisowych. W kilkanaście minut zrobiło się 4:0.

Cztery tytuły w dwóch imprezach

Brady zareagowała dopiero, kiedy widmo porażki w debiutanckim finale wielkiego szlema zaczęło zaglądać jej w oczy. Przy stanie 0:4 wykorzystała drugą piłkę na przełamanie i wywalczyła upragnionego gema. Potem jeszcze dwa razy udało jej się utrzymać podanie, ale na nic więcej nie byłą ją już stać. Tytuł zasłużenie powędrował w ręce Japonki.
Po raz drugi w karierze zdarzyło się, by po triumfie w US Open Osaka sięgnęła po tytuł w Australian Open. Wcześniej taką parę turniejów wielkiego szlema wygrała w 2018 i 2019 roku. W tych dwóch imprezach uzbierała cały wielkoszlemowy dorobek. Bez tytułów pozostaje w Roland Garros i Wimbledonie.
To nie koniec emocji w Melbourne. W niedzielę w finale Australian Open w grze pojedynczej mężczyzn Novak Djoković zmierzy się z Daniiłem Miedwiediewem.