Australian Open 2020. Program. Dzień 10. Plan transmisji. Gdzie obejrzeć Rafaela Nadala

28/01/2020, 19:25 GMT+1

Kolejny, już dziesiąty dzień na Australian Open przyniesie drugą serię meczów ćwierćfinałowych pań i panów. Walkę o najlepszą czwórkę rozpocznie między innymi lider światowego rankingu Rafael Nadal. Wszystkie środowe spotkania w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze.

We wtorek niespodzianek zabrakło, choć w jednym z pojedynków mało brakowało do tego, aby wyżej notowany zawodnik pożegnał się z turniejem. Roger Federer do wyeliminowania Tennysa Sandgrena potrzebował pięciu setów i aż 3,5-godzinnej rywalizacji.
Inni z faworytów mieli łatwiejszą drogę do półfinału. Sofia Kenin, Ashleigh Barty oraz Novak Djoković nie stracili w ćwierćfinale z kolei nawet po secie. Oby kolejnego dnia emocje rozłożyły się na każde ze spotkań.

Pogromczyni Świątek

Dzień rozpoczną panie. O pierwszej polskiego czasu Simona Halep zmierzy się z Anett Kontaveit. Choć Estonka wyeliminowała rundę wcześniej imponującą w Australii Igę Świątek, to mimo wszystko jej zwycięstwo z rozstawioną z numerem czwartym Rumunką będzie raczej niespodzianką.
Na bardziej wyrównaną rywalizację zapowiada się starcie 32. tenisistki świata Garbiny Muguruzy z turniejową "30" Anastazją Pawluczenkową. Hiszpanka z Rosjanką na kort wejdą około 2:30 polskiego czasu.

Ludzka twarz Nadala

O dołączenie do Federera w półfinale powalczy jego rodak Stan Wawrinka, który rywalizował będzie z Aleksandrem Zverevem. Pokonanie Niemca nie będzie łatwym wyzwaniem. Choć Zverev przed Australian Open przegrał trzy mecze z rzędu, to już w trakcie samego turnieju "idzie jak burza" i nie stracił jak dotąd ani jednego seta. Pojedynek obu panów rozpocznie się około 4:30.
Wisienką na torcie tego dnia będzie starcie sesji wieczornej. Rafael Nadal stanie wówczas w szranki z Dominikiem Thiemem. Zdawało się, że lider światowych rankingów jest w perfekcyjnej formie, lecz w czwartej rundzie Nick Kyrgios pokazał, że z Hiszpanem można rywalizować jak równy z równym. Jednego seta mu urwał, a dwa przegrał po tie-breakach. Trudno stwierdzić, czy piąty na świecie Thiem, który w tym roku debiutuje w Melbourne w ćwierćfinale, będzie także w stanie obnażyć braki mistrza z Majorki. Początek meczu około 9:30.
Wszystkie z wymienionych spotkań odbędą się w Red Laver Arenie. Wszystkie będą też transmitowane w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze.