Australian Open 2020. Novak Djoković - Milos Raonić - wynik i relacja - tenis

28/01/2020, 12:44 GMT+1

Nie było niespodzianki w drugim wtorkowym ćwierćfinale gry pojedynczej mężczyzn Australian Open. Rozstawiony z numerem 32 Kanadyjczyk Milos Raonić dopiero w trzecim secie nawiązał równorzędną walkę z drugą rakietą świata, ale i tak nic nie wskórał. Novak Djoković wygrał w trzech setach 6:4, 6:3, 7:6 (7-1) i w półfinale stanie naprzeciw Rogera Federera.

Novak Djokovic pewnie awansował do półfinału Australian Open

Początek spotkania wydawał się wyrównany, choć Raonić już w czwartym gemie musiał bronić własnego podania. Uchronił się jednak przed przełamaniem, broniąc trzy breakpointy.
Sytuacja powtórzyła się przy stanie 4:5 i podaniu Kanadyjczyka. Djoković ponownie zmusił go do obrony, ale przy czwartej piłce setowej dla Serba Raonić okazał się bezradny.

Nie dopuścił rywala do głosu

Drugi set przebiegał niemal w całości pod dyktando Serba. Już przy drugim podaniu Raonicia doprowadził do przełamania, a następnie do końca seta pilnował prowadzenia. Kanadyjczykowi ani razu nie udało się zagrozić obrońcy tytułu i siedmiokrotnemu triumfatorowi Australian Open.
Wyrównaną walkę nawiązał dopiero w trzecim secie, pewnie wygrywając swoje podania i raz będąc blisko przełamania Djokovicia. Jednak pod koniec partii znowu został zepchnięty do defensywy. Przy stanie 5:5 i własnym podaniu musiał obronić aż cztery breakpointy, żeby przedłużyć swoje szanse na dalszą grę. Kolejnego gema przegrał jednak do zera i o losach spotkania zadecydować miał tie-break.
Tutaj opanowanie i doświadczenie Djokovicia wzięły górę nad siłą Raonicia. Serb aż trzykrotnie przełamał serwis Kanadyjczyka i pewnie wygrał dogrywkę 7-1.

Gwiazdorski półfinał

W półfinale Dojoković zmierzy się z Rogerem Federerem, który w pierwszym z rozegranych we wtorek ćwierćfinałów pokonał po ciężkim meczu Amerykanina Tennysa Sandgrena 6:3, 2:6, 2:6, 7:6 (10-8), 6:3. 38-letni Federer obronił w tym spotkaniu aż 7 piłek meczowych.
Djoković zmierzy się z Federerem po raz 50. Bilans dotychczasowych spotkań to 26-23 na korzyść Serba.
Autor: macz/łup//kwoj / Źródło: eurosport.pl