Australian Open 2020 - finał kobiet, wynik, relacja. Garbine Muguruza - Sofia Kenin. Tenis

01/02/2020, 11:26 GMT+1

Schowała twarz w dłoniach, potem podniosła ręce. Stało się - debiutując w finale Wielkiego Szlema, Amerykanka Sofia Kenin ograła 4:6, 6:2, 6:2 Hiszpankę Garbine Muguruzę i została mistrzynią Australian Open 2020. - Miejcie marzenia. I odwagę, by je spełniać - mówiła triumfatorka po trwającym 123 minuty meczu.

Doświadczenie było po stronie Muguruzy.
26-latka w wielkoszlemowym finale występowała po raz czwarty. Dwa z nich wygrała - French Open 2016 i Wimbledon 2017. - To może pomóc, ale zwycięstwa nie zagwarantuje - twierdziła Hiszpanka.
O pięć lat młodsza Kenin w Wielkim Szlemie najdalej była do tej pory w czwartej rundzie. - Nie wiem, ile razy wyobrażałam sobie, że gram w finale, na takiej scenie, przed tyloma kibicami - przyznała.
W rankingu WTA to ona zajmowała wyższe miejsce - 15. Hiszpanka, kiedyś pierwsza rakieta świata, jest w nim 32. Chce wrócić na szczyt, a przynajmniej w jego okolice.

Kenin: spełniłam dziecięce marzenie

Panie nie rozczarowały, bitwa - na całego - trwała od początku. A walczyć musiały przez trzy sety, bo pierwszego Muguruza zgarnęła do czterech, by drugiego oddać do dwóch.
W tym decydującym Kenin zadziwiała i zachwycała. Była agresywna, była odważna, była precyzyjna. Dawała sobie radę nawet w sytuacjach bardzo trudnych, jak tej przy stanie 2:2, kiedy serwowała, a 40:0 prowadziła rywalka. W sposób wielce widowiskowy dała radę ją dogonić. I gema zdobyła. Przełomowego, jak się okazało.
Sama przełamała potem podanie Hiszpanki - raz i drugi. Wygrywała 5:2, wciąż zachowywała spokój.
Denerwowała się Muguruza, to ona bywała bezradna, to ona popełniała błąd za błędem. Finał przegrała po tym podwójnym serwisowym, których w całym spotkaniu przydarzyło jej się osiem. Kenin nie zanotowała żadnego.
W czasie przemówienia Amerykanka na stremowaną nie wyglądała. Nic a nic. - Spełniłam swoje dziecięce marzenie, za mną dwa najwspanialsze tygodnie życia - wyznała mistrzyni.