Australian Open 2020. Bardzo krótka przygoda Katarzyny Kawy w Melbourne

14/01/2020, 07:24 GMT+1

Zaledwie godzinę i dwie minuty była na kortach Australian Open 2020 Katarzyna Kawa. Polska tenisistka we wtorkowym meczu 1. rundy kwalifikacji przegrała z Niemką Antonią Lottner 2:6, 1:6.

Kawa została w kwalifikacjach Australian Open rozstawiona z numerem 17 i trafiła na najwyżej sklasyfikowaną z nierozstawionych przeciwniczek (156. WTA). 23-letnia Niemka to finalistka juniorskiego French Open 2013, ale zdaniem wielu nie osiągnęła jeszcze wyników na miarę potencjału. Mimo niższej lokaty w światowym rankingu to ona była faworytką.
Dla polskiej zawodniczki był to debiut na kortach w Melbourne. Potwierdziło się, że pochodząca z Krynicy-Zdrój tenisistka nie najlepiej czuje się na twardej nawierzchni. Rywalka całkowicie ją zdominowała.

Niemiecka dominacja

Kawa oddała dwa pierwsze podania i nie potrafiła przeciwstawić się rywalce, przegrywając już 0:4. Wtedy odrobiła stratę jednego breaka, ale w końcówce Lottner pokazała klasę i zamknęła seta do dwóch. Druga partia miała podobny scenariusz, a Polka na trzy przełamania zawodniczki z Niemiec odpowiedziała tylko jednym. Agresja oraz skuteczność również były po stronie tenisistki z Duesseldorfu. Lottner miała 18 uderzeń kończących i 10 niewymuszonych błędów, natomiast Kawa zaliczyła jedynie 9 zwycięskich piłek przy 14 błędach.
W drugiej rundzie kwalifikacji Lottner zmierzy się z Japonką Chihiro Muramatsu lub Rosjanką Mariną Mielnikową.

Polki nadal w grze

O awans do głównej drabinki Australian Open będą walczyć jeszcze trzy reprezentantki Polski: Magdalena Fręch, Maja Chwalińska oraz Urszula Radwańska. Polki zmierzą się, odpowiednio, z Japonką Mayo Hibi (168. WTA), Bułgarką Izabełłą Szinikową (163. WTA) oraz Szwedką Johanną Larsson (213. WTA). Aby dostać się do turnieju głównego, trzeba wygrać trzy spotkania.
Turniej główny na kortach Melbourne Park od 20 stycznia do 2 lutego. Relacje na żywo w Eurosporcie 1, Eurosporcie 2 i Eurosport Playerze
Autor: fira/łup / Źródło: eurosport.pl