ATP Wiedeń 2020. Hubert Hurkacz - Attila Balazs: wynik i relacja - Tenis

27/10/2020, 15:42 GMT+1

Hubert Hurkacz (31. ATP) awansował do drugiej rundy halowego turnieju ATP 500 w Wiedniu. We wtorek najlepszy polski singlista pokonał Węgra Attilę Balazsa (88. ATP) 6:3, 7:5.

Wtorkowe spotkanie pierwszej rundy było ich trzecim bezpośrednim meczem. W 2018 roku lepszy na twardej nawierzchni w hali w Koblencji był Hurkacz, a w kolejnym sezonie na korcie ziemnym w Budapeszcie górą był Balazs.

Emocje w drugim secie

Tym razem to wrocławianin lepiej rozpoczął pojedynek, bo od przełamania w drugim gemie i prowadzenia 3:0. Do końca seta swoje gemy łatwo wygrywali serwujący, co oznaczało utrzymanie minimalnej zaliczki. Szczególne wrażenie robiło skuteczne pierwsze podanie Polaka.
W drugim secie emocji było zdecydowanie więcej. Hurkacz wygrywał w nim 2:0, ale szybko zrobiło się 2:2. Następnie faworyt ponownie objął prowadzenie 4:2, ale w tym momencie Balazs załapał wiatr w żagle. Efektem jest zdecydowanie lepszej postawy były trzy wygrane gemy z rzędu. Polak odpowiedział jeszcze lepszą grą, a kibice podziwiać mogli wiele dłuższych i kończonych z polotem akcji. Nie zabrakło też potężnych uderzeń wygrywających wrocławianina.
Od stanu 4:5 gemy wygrywał już tylko Hurkacz, przełamując Węgra po raz trzeci w secie i czwarty w trwającym godzinę i 26 minut meczu.
Kolejnym rywalem Polaka będzie Włoch Lorenzo Sonego (42. ATP), który w pierwszej rundzie pokonał Serba Dusana Lajovicia (26. ATP) 6:4, 6:3. Pula nagród turnieju wynosi 1 550 950 dolarów.

Trudne zadanie Kubota

W poniedziałek z grą podwójną pożegnali się w pierwszej rundzie debiutujący w turnieju tej rangi Karol Drzewiecki i Szymon Walków. Polscy tenisiści, którzy do drabinki głównej przebijali się przez eliminacje, przegrali z tegorocznymi triumfatorami US Open - Chorwatem Mate Paviciem i Brazylijczykiem Bruno Soaresem 6:7(7), 3:6.
W środę wystąpi w deblu Łukasz Kubot. Rywalami rozstawionych z "trójką" Polaka i Brazylijczyka Marcelo Melo będą utytułowani Raven Klaasen z RPA i Holender Jean-Julien Rojer.
Autor: br / Źródło: eurosport.pl