ATP Rzym. Novak Djoković rozbił rakietę na korcie podczas ćwierćfinału - tenis

20/09/2020, 11:11 GMT+2

Novak Djoković znów nie zapanował nad emocjami na korcie. Podczas ćwierćfinału turnieju ATP w Rzymie, w którym przeciwnikiem Serba był Dominik Koepfer, w pewnym momencie "Nole" roztrzaskał rakietę. Ostatecznie Djoković pokonał Niemca 6:3, 4:6, 6:3, ale niesmak pozostał.

Novak Djoković rozbił rakiętę w ćwierćfinale turnieju w Rzymie

Ostatnie tygodnie dla Serba nie są udane. Przypomnijmy, że w czwartej rundzie niedawno zakończonego turnieju US Open, w meczu z Hiszpanem Pablo Carreno-Bustą, Djoković trafił piłką w sędzię. Choć nie było to umyślne zachowanie, "Nole" został zdyskwalifikowany. Teraz negatywne emocje znów dały o sobie znać.

"Nie pochwalam takiego zachowania"

W szóstym gemie drugiego seta pojedynku z Koepferem, Djoković nie wytrzymał i rzucił rakietą o kort. Sprzęt po zderzeniu z nawierzchnią nadawał się już tylko do wyrzucenia.
- To nie jest pierwsza rakieta, którą połamałem. Nie jest też ostatnia. Robiłem to w przeszłości i zapewne zrobię to ponownie. Nie chcę tego robić, ale czasem nie mam innego wyjścia – mówił na pomeczowej konferencji prasowej serbski tenisista.
- W ten sposób daję upust złości. Na pewno nie jest to dobry przykład dla młodych graczy, dla których jestem wzorem. Nie pochwalam takiego zachowania. Wszyscy jesteśmy tylko ludźmi – dodał.
Ostatecznie Djoković opanował emocje i po przegraniu drugiego seta zdołał wygrać trzecią partię i cały mecz.

Norweg na drodze do finału

W półfinale najwyżej rozstawiony w turnieju w Rzymie Serb zmierzy się z Norwegiem Casperem Ruudem, który również w trzech setach pokonał Włocha Matteo Berrettiniego (4:6, 6:3, 7:6).
Autor: Kali/po / Źródło: eurosport.pl