ATP Rotterdam: Hubert Hurkacz i Felix Auger-Aliassime awansowali do ćwierćfinału

10/02/2020, 15:20 GMT+1

Hubert Hurkacz wygrał pierwszy deblowy mecz w 2020 roku. W pierwszej rundzie turnieju tenisowego ATP w Rotterdamie Polak i Kanadyjczyk Felix Auger-Aliassime wyeliminowali rozstawionych z numerem trzecim Chorwata Nikolę Mekticia i Holendra Wesleya Koolhofa.

O ile w singlu 22-letni Polak efektownie rozpoczął rok - od sześciu kolejnych zwycięstw, o tyle gorzej szło mu w w grze podwójnej.
Wrocławianin przegrał trzy mecze w ATP Cup w Sydney, a w Australian Open odpadł już w I rundzie w parze z Kanadyjczykiem Vaskiem Pospisilem. Zwycięstwa w deblu doczekał się w poniedziałek w Holandii.

Zimna krew młodego duetu

Jego partnerem jest w tym turnieju 19-letni Auger-Aliassi. W pierwszym secie starcia I rundy z Mekticiem i Koolhofem przełamali rywali wychodząc na prowadzenie 4:2. Nie oddali już go do końca, zwyciężając ostatecznie 6:3.
Dużo bardziej wyrównana była druga odsłona. W niej polsko-kanadyjska para obroniła sześć piłek setowych. Mecz zakończyli siódmym meczbolem po 90 minutach rywalizacji.

Zanim zagrają w II rundzie, obu tenisistów czekają mecze także w singlu. Rywalem Hurkacza będzie we wtorek rozstawiony z numerem drugim Grek Stefanos Tsitsipas. Z kolei Auger-Aliassime zmierzy się z Niemcem Janem-Lennardem Struffem.

Wynik meczu I rundy debla:
Hubert Hurkacz, Felix Auger-Aliassime (Polska, Kanada) - Nikola Mektic, Wesley Koolhof (Chorwacja, Holandia, 3) 6:3, 7:6 (11-9).
Autor: lukl/TG / Źródło: eurosport.pl, PAP