ATP Monte Carlo. Hubert Hurkacz przegrał w 1. rundzie

14/04/2019, 14:19 GMT+2

Krótka przygoda Huberta Hurkacza z Monte Carlo Rolex Masters. W 1. rundzie turnieju rangi ATP World Tour Masters 1000 na kortach ziemnych w Monako najlepszy polski tenisista przegrał po walce z 13. na świecie Borną Coriciem 4:6, 7:5, 5:7.

Hurkacz skorzystał na wycofaniu się Richarda Gasqueta i po raz pierwszy w karierze mógł wystąpić w turnieju tej rangi bez konieczności rozgrywania kwalifikacji. Na tym limit jego szczęścia jednak się wyczerpał. W debiucie w Monte Carlo wylosował najgorzej, jak mógł - rozstawionego z dziewiątką Chorwata, pierwszego z czołówki, dla którego nie znalazło się rozstawienie.

Pierwszy od czasów Janowicza

Polskim kibicom Corić najbardziej kojarzy się z meczem Pucharu Davisa na warszawskim Torwarze, kiedy niespodziewanie pokonał Jerzego Janowicza. To po tym meczu padły pamiętne słowa o trenowaniu po szopach.
Ostatnim Polakiem, który zagrał w Monte Carlo, w 2015 roku był właśnie Janowicz. W trzech podejściach do tego turnieju łódzki tenisista nie wygrał żadnego meczu. Na premierowe zwycięstwo, przynajmniej do następnego sezonu, będzie musiał też poczekać Hurkacz.
Losy pierwszego seta rozstrzygnęły jedyne przełamanie przy 2:2 i polski tenisista musiał odrabiać straty. Udało się to, ale w bólach. W drugiej partii Hurkacz prowadził już 5:2, jednak dał się dogonić. Skutecznie zaatakował w dwunastym gemie, unikając tie-breaka.

Na pełnym dystansie

Do niedzieli Corić rozegrał w tym sezonie sześć meczów na pełnym dystansie i wszystkie wygrał.
Decydującą partię rzeczywiście zaczął lepiej. W gemie otwarcia Corić przełamał polskiego tenisistę, ale nie mógł pójść za ciosem - spotkanie zostało przerwane z powodu wzmagającego się deszczu.
Mecz został wznowiony, Corić utrzymał swoje podanie, ale przy stanie 3:2 dla Chorwata spotkanie ponownie zostało przerwane. Po kolejnym wznowieniu Polak wziął się do roboty i zdołał przełamać na 5:5, ale po chwili raz jeszcze oddał pole rywalowi, który ostatecznie zwyciężył 7:5.
W przyszłym tygodniu Hurkacza czeka turniej w Budapeszcie.
Corić w 2. rundzie w Monte Carlo powinien zmierzyć się z Hiszpanem z Jaume Munarem, którego na otwarcie turnieju czeka formalność z 556. na świecie 22-letnim Monakijczykiem Lucasem Catariną. Obaj tenisiści grają z dzikimi kartami.
Autor: łup / Źródło: eurosport.pl