ATP Masters Monte Carlo 2021: Daniel Evans - David Goffin - wynik meczu i relacja

16/04/2021, 16:28 GMT+2

Daniel Evans wygrał 5:7, 6:3, 6:4 mecz z Davidem Goffinem w ćwierćfinale turnieju w Monte Carlo i po raz pierwszy w karierze stanie przed szansą gry o finał turnieju Masters. Jego rywalem będzie Grek Stefanos Tsitsipas, który do awansu do półfinału potrzebował tylko seta. Alejandro Davidovich Fokina skreczował po pierwszej partii meczu.

Daniel Evans

30-letni Evans rozgrywa na mączce w Monte Carlo turniej życia. Sklasyfikowany na 33. miejscu listy ATP Brytyjczyk zdołał już wyeliminować wyżej notowanego Huberta Hurkacza (16. ATP) i lidera rankingu Novaka Djokovicia. W piątek stanął naprzeciw Goffina, sklasyfikowanego o miejsce wyżej od Hurkacza.
Spotkanie z Belgiem rozpoczął od prowadzenia. Utrzymywał je przez większość pierwszej partii, ale pod koniec seta Goffin odzyskał inicjatywę, wygrał cztery gemy z rzędu i objął prowadzenie w meczu.

"Musiałem biegać za każdą piłką"

Decydujący dla losów meczu okazał się początek drugiego seta. Goffin wygrał wprawdzie swoje pierwsze podanie, ale później kontrolę nad meczem przejął rewelacyjny Brytyjczyk.
- Na początku musiałem biegać za każdą piłką, grał bardzo agresywnie – opisywał po meczu taktykę rywala. - W którymś momencie poczułem, że osiągnął szczyt swoich możliwości. Miał małą szansę w drugim secie, ale udało mi się z tego wybronić i mecz się dla mnie zmienił.
Evans bronił się bardzo skutecznie, nie pozwalając przeciwnikowi na wykończenie decydujących akcji. W całym starciu Goffin zdołał wykorzystać tylko dwie z 17 piłek na przełamanie. W 9. gemie decydującego seta Evans obronił cztery breakpointy, a w kolejnym sam przełamał rywala i rozstrzygnął mecz na swoją korzyść.

Evans po męczarniach, Tsitsipas ulgowo

Evans, mający dotychczas w dorobku jeden wygrany turniej (na początku roku wygrał poprzedzający Australian Open Murray River Open), po raz pierwszy w karierze awansował do półfinału imprezy rangi Masters 1000. Zmierzy się w nim z Tsitsipasem, który zdobył awans po zaledwie jednym secie i kreczu Davidovicha Fokiny.
Mecz o finał turnieju w Monte Carlo będzie trzecim spotkaniem obu tenisistów. Dwa poprzednie, rozgrywane w 2020 roku na twardym korcie w Dubaju oraz na mączce w Hamburgu, wygrał 5. w rankingu Grek.
ATP Masters 1000 Monte Carlo - ćwierćfinały:
Daniel Evans (Wielka Brytania) - David Goffin (Belgia) 7:5, 6:3, 6:4
Stefanos Tsitsipas (Grecja) - Alejandro Davidovich Fokina (Hiszpania) 7:5 (krecz Hiszpana)
Casper Ruud (Norwegia) - Fabio Fognini (Włochy) 6:4, 6:3
Andriej Rublow (Rosja) - Rafael Nadal (Hiszpania) 6:2, 4:6, 6:2