ATP Masters 1000 w Monte Carlo - Łukasz Kubot i Wesley Koolhof odpadli w 2. rundzie - tenis

14/04/2021, 17:35 GMT+2

Rozstawieni z numerem szóstym Łukasz Kubot i Holender Wesley Koolhof przegrali z Włochem Fabio Fogninim i Argentyńczykiem Diego Schwartzmanem 6:1, 4:6, 7-10 w drugiej rundzie (1/8 finału) tenisowego turnieju ATP Masters 1000 w Monte Carlo (pula nagród 2,082 mln euro).

Kubot i Koolhof byli faworytami konfrontacji. Już pierwszy set wydawał się potwierdzać taką opinię. Polak i Holender trzykrotnie przełamali podanie rywali i wygrali partię bez problemu do jednego. Potem było juz jednak zdecydowanie gorzej.

Przegrane końcówki

W drugim secie początkowo lepiej radził sobie Kubot i Koolhof, ale od stanu 4:3 przeciwnicy przejęli inicjatywę i wygrali trzy gemy z rzędu. W ten sposób doszło do super tie breaka. W nim para polsko-holenderska ponownie na początku miała przewagę i prowadziła 6-3. Od tego momentu rywale wygrali siedem z ośmiu kolejnych piłek i mogli cieszyć się z ostatecznego triumfu.
Wcześniej w środę w 2. rundzie gry pojedynczej porażkę poniósł Hubert Hurkacz. Rozstawiony z numerem 13. wrocławianin przegrał z Brytyjczykiem Danielem Evansem 4:6, 1:6.
Hurkacz wystąpi jeszcze w deblu - w czwartek wraz z Kanadyjczykiem Felixem Auger-Aliassime'em zmierzą się w 1/8 finału z najwyżej rozstawionymi Kolumbijczykami Juanem Sebastianem Cabalem i Robertem Farahem. Zwycięzcy w ćwierćfinale zagrają z Fogninim i Schwartzmanem.

Wynik meczu 2. rundy gry podwójnej:

Fabio Fognini, Diego Schwartzman (Włochy, Argentyna) - Łukasz Kubot, Wesley Koolhof (Polska, Holandia, 6) 1:6, 6:4, 10-7.
Autor: dasz/po / Źródło: eurosport.pl, PAP