ATP Masters 1000 Szanghaj. Hubert Hurkacz - Gael Monfils - wynik meczu 2. rundy

08/10/2019, 10:40 GMT+2

Gael Monfils dołączył do listy skalpów Huberta Hurkacza. W 2. rundzie turnieju ATP Masters 1000 w Szanghaju najwyżej notowany polski tenisista wygrał z 11. w światowym rankingu Francuzem 6:2, 7:6 (7-1).

W tym sezonie Hurkacz odniósł już kilka znaczących zwycięstw. Wygrywał z szóstym Keiem Nishikorim, czwartym Dominikiem Thiemem czy piątym Stefanosem Tsitsipasem.
Z balansującym na granicy pierwszej i drugiej dziesiątki Monfilsem mierzył się do tej pory tylko raz i zapamiętał to spotkanie na długo. W sierpniu w Montrealu Francuz w godzinę z minutami rozbił polską rakietę numer 1 6:4, 6:0. Nasz tenisista nie miał nic do powiedzenia.
Ale we wtorek w Szanghaju potwierdziło się, że Hurkacz jest tenisistą ciągle się rozwijającym i przede wszystkim szybko wyciągającym wnioski.

Nokaut w tie-breaku

W pojedynku z ćwierćfinalistą US Open to Polak od początku był w natarciu. Znakomicie serwował, a równocześnie co i rusz dawał się rywalowi we znaki przy jego podaniu. Przełamał Francuza na 2:1 i 5:2. Te dwa breaki w zupełności wystarczyły, bo Hurkacz jak nigdy trzymał swoje podanie. W pierwszym secie Monfils nie doczekał się żadnego breakpointa.
Druga partia była już bardziej zacięta. Aż do stanu 6:6 kibice w Szanghaju byli świadkami tylko jednego breakpointa. Piłkę na 5:3 i w perspektywie serwis na seta miał Monfils, jednak nie wykorzystał swojej jedynej w tym spotkaniu szansy.
Potrzebny był tie-break, w którym Hurkacz w imponującym stylu rozstrzygnął kwestię awansu do 3. rundy Shanghai Masters. Pierwszą i ostatnią piłkę dał wygrać Francuzowi przy prowadzeniu 6-0.
Pojedynek o ćwierćfinał zapowiada się pasjonująco. Rywalem Hurkacza będzie któraś z dwójki młodych strzelb ATP Felix Auger-Aliassime lub Stefanos Tsitsipas.