Niespodzianka w Rzymie. Nadal bez ćwierćfinału

12/05/2022, 20:50 GMT+2

Rafael Nadal odpadł w 1/8 finału turnieju ATP w Rzymie. Hiszpan nieoczekiwanie przegrał z Kanadyjczykiem Denisem Shapovalovem 6:1, 5:7, 2:6. Do ćwierćfinału, bez większych problemów, awansował z kolei lider rankingu Serb Novak Djoković.

Czwartkowe spotkanie na początku toczyło się pod dyktando Hiszpana. Nadal w pełni kontrolował sytuację na korcie, a po 43 minutach gry zapisał pierwszego seta na swoje konto.
Od drugiej odsłony przewagę nieoczekiwanie uzyskał 23-latek urodzony w Tel-Awiwie. 16. gracz rankingu ATP prowadził już 4:1, ale bardziej doświadczony rywal szybko zdołał doprowadzić do stanu 4:4. Shapovalov jednak raz jeszcze przełamał tenisistę z Majorki i mógł cieszyć się z partii wygranej 7:5.
W trzecim secie 21-krotny triumfator imprez wielkoszlemowych rozpoczął od przełamania i wydawało się, że ostatecznie wyjdzie z tej konfrontacji zwycięsko.
Kanadyjczyk odpowiedział tym samym i było 1:1. Później niżej notowany zawodnik wykorzystał jeszcze dwa break pointy i sensacyjnie pokonał Nadala 1:6, 7:5, 6:2.

W kolejnej rundzie rywalem Shapovalova będzie Casper Ruud. W 1/8 finału Norweg wygrał z Amerykaninem Jensonem Brooksby'm 6:3, 6:4.

Djoković w najlepszej ósemce

Wcześniej do grona ćwierćfinalistów awansował także Novak Djoković. Serb nie miał problemów z pokonaniem Szwajcara Stana Wawrinki. Spotkanie trwało zaledwie 76 minut i zakończyło się wygraną lidera światowego rankingu 6:2, 6:2.
Dla zawodnika urodzonego w Belgradzie to 16. awans do ćwierćfinału w stolicy Włoch z rzędu.
- Wspaniale jest widzieć Stana z powrotem. Fizycznie nie jest jeszcze w pełni sił, ale to wciąż Stan Wawrinka. I zawsze każdemu może sprawić dużo problemów, jeśli tylko da mu się trochę czasu - powiedział popularny "Nole".
W spotkaniu 1/4 finału Djoković zmierzy się z Feliksem Augerem-Aliassime'em. W czwartek Kanadyjczyk pokonał Amerykanina Marcosa Girona 6:3, 6:2.