ATP Indian Wells. Daniił Miedwiediew - Gael Monfils: wynik i relacja - Tenis

14/03/2022, 21:40 GMT+1

Daniił Miedwiediew tylko trzy tygodnie był numerem jeden światowego rankingu tenisistów. Po porażce z Francuzem Gaelem Monfilsem 6:4, 3:6, 1:6 w trzeciej rundzie turnieju ATP w Indian Wells wiadomo, że Rosjanin straci prowadzenie na rzecz nieobecnego w USA Serba Novaka Djokovicia.

Miedwiediew, który z racji sankcji nałożonych na Rosję po zbrojnym ataku na Ukrainę nie mógł wystąpić w imprezie pod ojczystą flagą, w Indian Wells nie odniósł do tej pory większych sukcesów.
Przed rokiem odpadł w 1/8 finału, a wcześniej dwukrotnie zakończył udział na trzeciej rundzie i raz przegrał pierwszy mecz.

Dobre złego początki

W poniedziałek nic nie zapowiadało kłopotów faworyta. Jedno przełamanie wystarczyło, by 26-latek wygrał pierwszą partię 6:4. W drugiej pierwszy stracił własne podanie, ale szybko odrobił straty, jednak później mylił się coraz częściej i do głosu doszedł bardziej doświadczony Francuz.
Trzeci set to już całkowita dominacja męża ukraińskiej tenisistki Jeliny Switoliny. 35-latek zwyciężył po 127 minutach gry i był to drugi triumf Monfilsa nad Miedwiediewem w ich trzeciej potyczce.

O ćwierćfinał 28. zawodnik rankingu powalczy z o 17 lat młodszym Hiszpanem Carlosem Alcarazem (19. ATP).
W rywalizacji singlistów pozostał z Polaków Hubert Hurkacz. We wtorek 25-letni wrocławianin o awans do czołowej szesnastki zagra z Amerykaninem Stevem Johnsonem.