ATP Finals. Rafael Nadal pokonał Stefanosa Tsitsipasa

15/11/2019, 18:58 GMT+1

Hiszpan Rafael Nadal po niezwykle wyrównanym pojedynku pokonał Greka Stefanosa Tsitsipasa 6:7, 6:4, 7:5. O tym, kto wystąpi w półfinale ATP Finals, zadecyduje wynik wieczornego meczu Daniiła Miedwiediewa z Alexandrem Zverevem.

Blisko trzy godziny trwał pojedynek lidera rankingu ATP Nadala ze Tsitsipasem, którego stawką było utrzymanie szans Hiszpana na awans do półfinału Turnieju Mistrzów. Grek obecność w półfinale zapewnił sobie już w środę, wygrywając dwa wcześniejsze pojedynki w fazie grupowej turnieju.

Zacięty opór Greka

Mimo pewnego awansu Tsitsipas nie zamierzał ustępować pola liderowi rankingu i postawił Nadalowi twarde warunki, bezlitośnie wykorzystując jedyny popełniony przez Hiszpana w pierwszym secie błąd. Przy stanie 6:6 i 4:4 w tie-breaku, uderzona przez Nadala piłka utkwiła w siatce, dając minimalną przewagę zagrywającemu Grekowi. Ten pewnie wykorzystał swoje podanie i rozstrzygnął pierwszego seta na swoją korzyść.
Nadal pierwszą szansę na przełamanie rywala miał przy stanie 2:2 w drugim secie, jednak nie zdobył punktu. Udało mu się to dopiero kilka gemów później i zakończył seta wynikiem 6:4.
Trzecia partia wyglądała podobnie: Tsitsipas bronił się znakomicie i nie pozwalał Nadalowi wykorzystać kilku szans na przełamanie. W końcu, przy stanie 5:5 Nadal ograł rywala i objął prowadzenie w meczu przed swoim podaniem, którego nie zmarnował. Hiszpan triumfował po 2 godzinach i 52 minutach.

Nadal wygrywa sezon po raz piąty

Mimo wygranej z Tsitsipasem awans Rafaela Nadala do półfinału londyńskiego turnieju zależy od wyniku pojedynku Rosjanina Daniiła Miedwiediewa z Niemcem Alexandrem Zverevem. W przypadku wygranej Zvereva, to właśnie on będzie się cieszył z dalszego udziału w turnieju.
Po tym, jak z dalszej rywalizacji w Turnieju Mistrzów odpadł Serb Novak Djokovic, Rafael Nadal może być pewien zakończenia sezonu jako numer 1 rankingu ATP. Osiągnął ten sukces już po raz piąty w karierze.
Autor: mc / Źródło: eurosport.pl