ATP Finals 2021. Hubert Hurkacz - Alexander Zverev: wynik i relacja - Tenis

18/11/2021, 14:28 GMT+1

Hubert Hurkacz (9. ATP) przegrał z Niemcem Alexandrem Zverevem (3. ATP) 2:6, 4:6 w ostatnim grupowym meczu Finałów ATP. Tym samym pierwszy w karierze turniej masters polski tenisista zakończył z trzema grupowymi porażkami. Wcześniej lepsi od niego w Turynie okazali się Daniił Miedwiediew (2. ATP) i Jannik Sinner (11. ATP).

Przed czwartkowym meczem Hurkacz wciąż miał szanse na awans do półfinału. Musiał jednak wygrać i liczyć na zwycięstwo Miedwiediewa w wieczornym spotkaniu Grupy Czerwonej z rezerwowym Sinnerem, który zastąpił w turnieju kontuzjowanego Matteo Berrettiniego. Niestety już pierwszy z warunków nie został spełniony.

Początek dla Zvereva

Pierwszy set miał niezwykle jednostronny przebieg i trwał ledwie 26 minut. W czterech początkowych gemach Hurkacz zdołał wywalczyć zaledwie dwa punkty.
Wrocławianin obudził się przy stanie 0:4, ale nie miał prawa marzyć o odrobieniu strat. Zverev nie stracił koncentracji ani na chwilę i nie pozwolił zbliżyć się rywalowi do rebreaka.
W gemie numer siedem Polak przy swoim serwisie obronił piłkę setową, ale chwilę później, przy podaniu Niemca, był już bezradny.

Hurkacz rozkręcał się powoli

Drugi set w znaczniej mierze przebiegał już pod dyktando serwujących. Hurkacz mógł w końcu liczyć na swoje podanie, a z czasem coraz śmielej poczynał sobie w trakcie dłuższych wymian.
Pierwsza szansa na przełamanie w tej partii pojawiła się dopiero w siódmym gemie przy serwisie Polaka. Zverev prowadził w nim 40:30, lecz Hurkacz wówczas jeszcze wyszedł z opresji. Niestety nie udało mu się to w jego kolejnym gemie serwisowym. Reprezentant Niemiec wyszedł na prowadzenie 5:4, a chwilę później zamknął spotkanie przy własnym podaniu.
Dzięki tej wygranej Zverev zapewnił sobie awans do półfinału. W ostatnim meczu Grupy Czerwonej Miedwiediew zagra o godz. 21 z Sinnerem.
Autor: br, jac/łup / Źródło: eurosport.pl