ATP Finals 2020: Stefanos Tsitsipas - Andriej Rublow - wynik i relacja - tenis

18/11/2020, 07:05 GMT+1

Wielkie emocje w drugim wtorkowym meczu ATP Finals. Stefanos Tsitsipas obronił piłkę meczową i z najwyższym trudem pokonał Andrieja Rublowa 6:1, 4:6, 7:6 (8-6). Taki wynik urządza Dominica Thiema, który jako pierwszy awansował z Grupy Londyn 2020 do półfinału imprezy kończącej sezon.

Drugi wtorkowy pojedynek był jeszcze bardziej wyrównany, a broniący tytułu Tsitsipas obronił nawet piłkę meczową.
Pierwszy set był teatrem jednego aktora. W niespełna 20 minut Grek rozbił Rublowa 6:1 i nic nie zwiastowało jego kłopotów w kolejnej partii. Tymczasem ósmy w rankingu Rosjanin przetrwał nawałnicę i w drugim secie sam zaatakował. Pierwszej okazji na przełamanie doczekał się przy prowadzeniu 5:4 i od razu ją wykorzystał.

Trzeci set dłuższy niż dwa pierwsze

Potrzebny był więc decydujący set, który trwał dłużej niż dwa pierwsze łącznie.
Ostatecznie o włos lepszy okazał się Tsitsipas, ale przeszedł długą drogę do zwycięstwa. W tie-breaku obronił piłkę meczową i odniósł drugie zwycięstwo nad Rublowem z rzędu.
- To był nieprawdopodobny mecz z obu stron. Pokazaliśmy trochę niesamowitego tenisa. Czuję ulgę, że na koniec opłaciły się te wszystkie wysiłki. Bardzo się cieszę, że pokazałem determinację i nie poddałem się, kiedy on miał piłkę meczową - komentował na gorąco grecki tenisista.
Mecz miał dwóch wygranych - poza Tsitsipasem okazał się nim Thiem, który dzięki temu rozstrzygnięciu już we wtorek zapewnił sobie awans do najlepszej czwórki londyńskiego turnieju. Walka o drugie miejsce rozegra się w czwartek pomiędzy Nadalem i Tsitsipasem, którzy zmierzą się ze sobą w bezpośrednim pojedynku o awans z grupy. Rublowowi pozostanie mecz na otarcie łez z pewnym swego Thiemem.

Koniec marzeń Kubota i Melo

W turnieju debla Łukasz Kubot i Marcelo Melo ponieśli drugą porażkę, przegrywając z Niemcami Kevinem Krawtzem i Andreasem Miesem 2:6, 6:7 (5-7). Polsko-brazylijska para straciła szanse awansu i w czwartek w pożegnalnym występie zmierzy się z niepokonanymi Wesleyem Koolhofem i Nikolą Mekticiem.
W fazie grupowej rywalizacja toczy się system każdy z każdym. Do półfinału awansują dwaj najlepsi singliści i dwa najlepsze deble z każdej z grup. Finały zaplanowano na 22 listopada. W puli nagród jest 5,7 mln dolarów.
Wyniki wtorkowych meczów:
singiel - Grupa Londyn 2020
Dominic Thiem (Austria) - Rafael Nadal (Hiszpania) 7:6 (9-7), 7:6 (7-4)
Stefanos Tsitsipas (Grecja) - Andriej Rublow (Rosja) 6:1, 4:6, 7:6 (8-6)
debel - Grupa Mike'a Bryana
Kevin Krawietz, Andreas Mies (obaj Niemcy) - Łukasz Kubot, Marcelo Melo (Polska, Brazylia) 6:2, 7:6 (7-5)
Wesley Koolhof, Nikola Mektic (Holandia, Chorwacja) - Rajeev Ram, Joe Salisbury (USA, Wielka Brytania) 7:6 (7-5), 6:0
Autor: łup / Źródło: eurosport.pl, PAP