ATP Finals 2020. Daniił Miedwiediew w półfinale. Pokonał Diego Schwartzmana - Tenis

21/11/2020, 07:11 GMT+1

Daniił Miedwiediew z kompletem zwycięstw zakończył zmagania w Grupie Tokio 1970 Finałów ATP. W piątek Rosjanin pokonał 6:3, 6:3 Argentyńczyka Diego Schwartzmana i zameldował się w półfinale bez straty choćby jednego seta w trzech rozegranych meczach. Rywal opuścił Londyn z zerowym dorobkiem punktowym.

Miedwiediew w dwóch pierwszych pojedynkach w tej edycji ATP Finals nie stracił seta i już dzięki temu był pewny miejsca w czołowej "czwórce". W piątek nie zamierzał jednak zwalniać tempa i Schwartzmanowi oddał łącznie tylko sześć gemów. Argentyńczyk z kolei, który po raz pierwszy dostał się do kończącej sezon imprezy masters, zaliczył wcześniej dwie porażki i wiedział, że po fazie grupowej pożegna się ze zmaganiami w hali O2.

Świetny bilans

Była to piąta w karierze konfrontacja czwartego na światowej liście Rosjanina z dziewiątym w tym zestawieniu zawodnikiem z Ameryki Południowej, a już trzecia w tym roku. Łącznie wyżej notowany z tenisistów oddał w tych wszystkich pojedynkach przeciwnikowi zaledwie jedną partię.
Miedwiediew jest ostatnio w dobrej formie - w pierwszej połowie listopada wygrał prestiżowy halowy turniej ATP w Paryżu.
Wynik jego spotkania ze Schwartzmanem nie miał już wpływu na układ tabeli. Wszystko wyjaśniło się po wcześniejszym meczu Novaka Djokovicia z Alexandrem Zverevem, którzy między sobą walczyli o przepustkę do półfinału. Serb nie zawiódł i okazał się lepszy od Niemca 6:3, 7:6(4).

Półfinałowe pary

Djoković w sobotę o awans do finału zagra z Dominikiem Thiemem. Austriak zajął pierwsze miejsce w Grupie Londyn 2020, która zakończyła zmagania w czwartek. Rosjanina z kolei czeka pojedynek ze słynnym Hiszpanem Rafaelem Nadalem.
W czwartek z imprezy odpadli debliści Łukasz Kubot i Marcelo Melo, którzy rywalizowali w Grupie Mike'a Bryana.
Format turnieju masters od lat się nie zmienia. Najlepsi singliści i debliści sezonu rywalizują w dwóch grupach, z których po dwóch czołowych tenisistów i dwie najlepsze pary awansują do półfinałów.