ATP Cincinnati. Miedwiediew pokonał Djokovicia 3:6, 6:3, 6:3

18/08/2019, 08:01 GMT+2

Trwa wspaniały czas rosyjskiego tenisisty. Daniił Miedwiediew awansował właśnie do trzeciego z rzędu finału prestiżowego turnieju. Tym razem w zmaganiach ATP Masters 1000 w Cincinnati pokonał lidera rankingu Novaka Djokovicia 3:6, 6:3, 6:3.

Ósmy obecnie w światowej klasyfikacji Miedwiediew prezentuje ostatnio niesamowitą formę. Przed dwoma tygodniami był w finale w Waszyngtonie, a siedem dni temu w Montrealu. Przegrywał tam w decydujących meczach z Australijczykiem Nickiem Kyrgiosem oraz Rafaelem Nadalem z Hiszpanii.

Nic nie zapowiadało problemów

Teraz będzie miał trzecią okazję z rzędu na wywalczenie tytułu, bo po ciekawym pojedynku wyeliminował Novaka Djokovicia. Serb bronił mistrzostwa w tej imprezie i po pierwszym secie nic nie zapowiadało jego problemów.
Lider rankingu ATP kontrolował wydarzenia na korcie i spokojnie zwyciężył 6:3. W drugiej odsłonie przez siedem gemów obaj wygrywali własne podania. W ósmym Rosjanin przełamał przeciwnika i wygrał seta 6:3. W trzeciej partii Miedwiediew jeszcze poprawił poziom. Można było odnieść wrażenie, że z każdą kolejną piłką prezentuje się coraz lepiej. Dwa razy odebrał podanie Djokoviciowi. Zwyciężył w 103 minut 3:6, 6:3, 6:3.
Tym samym Serb po raz pierwszy od 2013 roku przegrał półfinał imprezy rangi ATP Masters 1000 po wygraniu pierwszego seta.

Sam nie wie, jak wygrał

- Jeśli mam być szczery, to naprawdę nie wiem, jak to zrobiłem - mówił Miedwiediew, który miał w całym meczu 16 asów. – Po pierwszym secie byłem bardzo zmęczony i na dodatek miałem kłopoty z drugim serwisem. Grałem przecież z Novakiem i myślałem, że nie będę w stanie utrzymać tej intensywności w kolejnych partiach. W piątym gemie w drugim secie obroniłem jednak breakpointa i to dodało mi dodatkowej energii - dodał.
W finale przeciwnikiem Rosjanina, który ma za sobą 17 meczów w 19 dni, będzie David Goffin. Belg pokonał Richarda Gasqueta z Francji 6:3, 6:4.
Wyniki półfinałów:Daniił Miedwiediew (Rosja, 9) - Novak Djokovic (Serbia, 1) 3:6, 6:3, 6:3
David Goffin (Belgia, 16) - Richard Gasquet (Francja) 6:3, 6:4.
Autor: Srogi / Źródło: eurosport.pl