ATP Auckland. Hubert Hurkacz - Benoit Paire, wynik spotkania, półfinał

17/01/2020, 09:05 GMT+1

Prawie dwie godziny znakomitej walki i na koniec pierwsza porażka w tym roku. Hubert Hurkacz przegrał w półfinale turnieju ATP w Auckland z Francuzem Benoitem Paire'm 4:6, 7:6 (1), 2:6. Teraz czas na Australian Open.

Polak i Francuz znają się znakomicie. Od dawna się przyjaźnią, a w zeszłym roku występowali wspólnie w deblu. Na dodatek wielokrotnie razem trenowali. W poprzednim sezonie, dokładnie w sierpniu w Winston Salem Hurkacz pokonał Paire'a 6:3, 3:6, 6:3 w finale.

Tym samym zawodnik z Wrocławia zdobył pierwszy tytuł w turnieju rangi ATP w karierze. - Wiem, że jest dobrym i miłym facetem. Wygrał ze mną w finale, więc muszę uważać - mówił przed piątkowym pojedynkiem tenisista znad Sekwany.

Kontrola Francuza

Hurkacz przystąpił do tego starcia po niesamowitym pojedynku ćwierćfinałowym. Po niewykorzystaniu sześciu piłek meczowych w drugim secie, ostatecznie za siódmą okazją pokonał prawie 39-letniego Hiszpana Feliciano Lopeza 6:4, 6:7 (11-13), 6:4.
Polak, który w tym roku nie przegrał żadnego z sześciu dotychczasowych pojedynków zaczął źle. Od razu stracił podanie, ale za chwilę miał szansę na przełamanie powrotne. To się jednak nie udało. Paire dobrze returnował i jeszcze raz zaliczył breakpointa (5:2). Hurkacz walczył dzielnie i odrobił część strat, ale w dziesiątym gemie francuski zawodnik świetnie serwował i ostatecznie wygrał seta 6:4.

Rzucił rakietą i przegrał seta

Druga partia była bardziej zacięta. W piątym gemie najlepszy polski tenisista stracił podanie i wydawało się, że to koniec jego szans na zwycięstwo. Nic z tych rzeczy. Hurkacz po raz drugi w starciu przełamał przeciwnika. Prowadził 5:4, a w dziesiątym gemie przy stanie 30:30 miał znakomitą okazję na piłkę setową. Fatalnie jednak popsuł bekhend. Decydował tie-break. W nim Polak szybko objął wysokie prowadzenie 5:0. Paire narzekał na jednego z kibiców, który rzekomo miał mu przeszkadzać, gdy serwował. Sędzia nie zwracał na to uwagi.

Na koniec Paire rzucił rakietą i dostał karny punkt. Wcześniej miał ostrzeżenie za wystrzelenie piłki w trybuny. Przegrał 1:7, a potem jeszcze długo wykłócał się z arbitrem.
W każdym razie, konieczna była trzecia odsłona.
W niej Hurkacz nie utrzymał koncentracji z poprzedniej części. Francuz natomiast szybko zapomniał o wydarzeniach z poprzedniego seta. Grał znakomicie i pewnie zwyciężył 6:2. Kibice mogli oglądać wiele wspaniałych akcji. Wrocławianin przy piłce meczowej popełnił podwójny błąd serwisowy.
W finale zmierzy się rodakiem Ugo Humbertem. 57. w rankingu ATP 21-latek pokonał Amerykanina Johna Isnera 7:6 (5). 6:4.
Wielkoszlemowy Australian Open rozpocznie się 20 stycznia. Relacje na żywo w Eurosporcie 1, Eurosporcie 2 i Eurosport Playerze