ATP 500 Barcelona 2021: Fabio Fognini wyrzucony z turnieju za obrażanie sędziego - tenis

21/04/2021, 18:08 GMT+2

Włoski tenisista Fabio Fognini przegrał walkowerem mecz z Bernabe Zapatą Mirallesem w 2. rundzie turnieju ATP 500 w Barcelonie. Sędziowie przerwali spotkanie po obelgach skierowanych przez Włocha do arbitra liniowego.

Fabio Fognini

Mecz nie układał się po myśli Fogniniego (27. ATP). Pierwszego seta z notowanym na 147. miejscu listy ATP Hiszpanem przegrał 0:6. W drugim walka toczyła się gem za gem.
Przy stanie 4:4 mecz został jednak przerwany. Jeden z arbitrów liniowych wywołał błąd zawodnika po serwisie, na co ten miał odpowiedzieć wyzwiskami. A ponieważ już wcześniej otrzymał ostrzeżenie, sędzia zdecydował o wykluczeniu Włocha z dalszej gry i przyznaniu zwycięstwa Zapacie Mirallesowi.
Fognini protestował i przekonywał, że nie obraził sędziego liniowego. Decyzja była jednak nieodwołalna. Schodząc z kortu, z wściekłością uderzył ze złością rakietą w siatkę.

Długa lista problemów nerwowego Włocha

To nie pierwszy tego typu wyskok znanego z porywczości Fogniniego. W 2017 roku zwyzywał włoską sędzię podczas US Open. Otrzymał za to wysoką karę pieniężną i groźbę wykluczenia z gry w dwóch turniejach wielkoszlemowych. Zawieszenie wykonania tej części kary minęło w ubiegłym roku.
Włoch ma też na koncie kontrowersyjne zachowania podczas Wimbledonu. W 2014 roku zapłacił 11 600 funtów za rzucenie rakietą i obrażanie sędziego. Pięć lat później ponownie nie zdołał w porę powstrzymać języka, tym razem kierując nieprzychylne uwagi pod adresem organizatorów brytyjskiego turnieju.

Zapata Miralles awansował dzięki wygranej do 1/8 finału hiszpańskiego turnieju. W kolejnej rundzie zmierzy się ze swoim rodakiem Pablo Carreno Bustą, rozstawionym w turnieju w Barcelonie z numerem 6.
Autor: macz / Źródło: eurosport.pl, Reuters