Ashleigh Barty - Camila Giorgi: wynik i relacja - Australian Open 2022

21/01/2022, 13:23 GMT+1

Ashleigh Barty w imponującym stylu awansowała do 1/8 finału wielkoszlemowego Australian Open. W starciu z rozstawioną z "30" Włoszką Camilą Giorgi liderka światowego rankingu nie straciła nawet jednego podania. Australijka rozegrała kolejny błyskawiczny mecz, wygrywając 6:2, 6:3.

W swoich dwóch wcześniejszych spotkaniach w Melbourne Barty odprawiała rywalki w niespełna godzinę. Zwycięstwo nad Giorgi zajęło jej 61 minut i był to kolejny popis 25-letniej zawodniczki.
Agresywnie grająca Włoszka prezentowała znacznie wyższy poziom niż dwie poprzednie przeciwniczki Australijki, ale i tak nie była w stanie zbytnio zagrozić faworytce. Po ośmiu minutach Barty prowadziła już 3:0.

Wielka forma już na początku sezonu

Pierwsza rakieta świata wysoką formę zasygnalizowała już na początku stycznia, gdy wygrała imprezę WTA w Adelajdzie. Później miała startować w Sydney, ale zrezygnowała z występu, by odpocząć przed Australian Open.
Barty ma w dorobku dwa tytuły wielkoszlemowe - triumfowała we French Open 2019 i ubiegłorocznym Wimbledonie. Jej najlepszym wynikiem w Melbourne jest jak na razie półfinał z 2020 roku, a w poprzedniej edycji odpadła rundę wcześniej.
Kibice liczyli, że o awans do "ósemki" powalczy z broniącą tytułu Naomi Osaką. Rozstawiona z "13" Japonka uległa jednak Amandzie Anisimovej (60. WTA) 6:4, 3:6, 6:7 (5-7). Amerykanka powtórzyła swój największy sukces z Melbourne - poprzednio w 1/8 finału była tam w 2019 roku. W tym samym sezonie dotarła do półfinału French Open.