Andy Murray - Rafel Nadal: wynik półfinałowego meczu Mubadala World Tennis Championship - tenis

17/12/2021, 19:29 GMT+1

Andy Murray pokonał wracającego na kort po długiej przerwie Rafaela Nadala i awansował do finału pokazowego turnieju w Abu Zabi. Kolejnym rywalem Szkota będzie Andriej Rublow z Rosji.

Impreza w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest dla zawodników częścią przygotowań do zbliżającego się sezonu. W tym roku rozgrywana jest jej trzynasta edycja. Tę ostatnią, w 2019 roku, wygrał właśnie Nadal.
Murray w ćwierćfinale pokonał Daniela Evansa bez straty seta, w piątek dość szybko, wygrywając 6-3, 7-5, poradził sobie też z utytułowanym Hiszpanem.
Dla Nadala było to pierwsze oficjalne spotkanie po wyleczeniu kontuzji, której doznał w sierpniu. Z Murrayem ostatni raz zmierzył się ponad pięć lat temu.

Nie szczędzili sobie ciepłych słów

- W ciągu tylu lat Rafa i ja zdążyliśmy zagrać mnóstwo ciężkich spotkań. Obydwaj borykaliśmy się z kontuzjami, więc to świetnie, że mam teraz szansę spotkać się z nim na korcie - powiedział po meczu Szkot.
- Dla mnie to powrót. Wcale nie było źle. Świetnie zobaczyć Andy'ego grającego na takim poziomie - przyznał Nadal.
Szkot zagra o tytuł z Rublowem, który w drugim półfinale pokonał Dennisa Shapovalova. Finał w sobotę.
Autor: TG/po / Źródło: eurosport.pl