Andy Murray - Dusan Lajović: wynik meczu i relacja - ATP 1000 w Miami - tenis

23/03/2023, 08:45 GMT+1

Andy Murray nie podbije Florydy. Brytyjski tenisista niespodziewanie przegrał z Serbem Dusanem Lajoviciem 4:6, 5:7 i odpadł w pierwszej rundzie turnieju ATP Masters 1000 w Miami. Były lider światowego rankingu w lutym grał w finale w Dausze, ale w środę popełniał zbyt wiele błędów.

- Serwowałem nieźle, ale wszystko inne było tego dnia dla mnie problemem. Nie najlepiej wychodziły mi returny. Popełniłem wiele błędów, których się po sobie nie spodziewałem. Jestem zaskoczony, bo na treningach grałem solidnie - skomentował 35-letni Szkot.

Z zawodami na Florydzie pożegnał się również m.in. Francuz Gael Monfils, który z powodu kontuzji nadgarstka musiał przerwać mecz z rodakiem Ugo Humbertem przy stanie 3:3 w pierwszym secie.

Hurkacz czeka na rywala

W Miami startuje Hubert Hurkacz. Polak jest rozstawiony z numerem ósmym i w pierwszej rundzie ma wolny los. Jego rywala w drugiej wyłoni wieczorny mecz Australijczyka Thanasiego Kokkinakisa z Belgiem Zizou Bergsem.

Autor: pqv / Źródło: PAP