Andriej Rublow - Rafael Nadal: wynik meczu i relacja - ATP Monte Carlo

16/04/2021, 18:20 GMT+2

Rafael Nadal, król kortów ziemnych w Monte Carlo, nie zdobędzie 12. tytułu w tej imprezie. W piątek Hiszpan sensacyjnie przegrał w ćwierćfinale z Rosjaninem Andriejem Rublowem 2:6, 6:4, 2:6.

Pojedynek Nadala (3. ATP) z Rublowem (8. ATP) to zderzenie dwóch tenisowych pokoleń. Po jednej stronie siatki stanął stary wyga, legenda dyscypliny i niekwestionowany król kortów ziemnych, który w Monte Carlo zgarniał całą pulę już 11 razy, po drugiej wciąż nieopierzony 23-latek, który przebojem wdarł się do światowej czołówki, ale największe sukcesy ma jeszcze przed sobą.
W piątek zmierzyli się po raz trzeci. W dwóch poprzednich przypadkach, na kortach twardych, zdecydowanie lepszy był Nadal, który nie oddał przeciwnikowi choćby seta. Ale do trzech razy sztuka, tym razem to Rublow rozdawał karty i sięgnął po jedno z najbardziej prestiżowych zwycięstw w karierze.

Mnóstwo przełamań

Rosjanin od pierwszych minut doskonale wiedział, jak neutralizować serwis Nadala. W samym tylko pierwszym secie przełamywał go aż trzykrotnie i partię zgarnął bardzo pewnie - 6:2.
Od brejka zaczął też seta numer dwa. Grał jak z nut, co przyniosło mu cztery okazje na podwojenie przewagi przełamań, ale znać o sobie dała genialna wręcz obrona Hiszpana. Tenisista z Majorki od stanu 2:4 wygrał kolejne cztery gemy i w konsekwencji w meczu był już remis.
Mogłoby się zdawać, że Nadal odzyskał równowagę i to on będzie od tego momentu dominował. Rublow miał jednak inne plany. Znów błyskawicznie przełamał i nie zraził się, gdy przewagę szybko stracił. Znów ruszył do przodu, a spustoszenie siał szczególnie jego forhend. Efekt? Kilka błyskawicznych gemów i zrobiło się 5:1 dla Rosjanina. Nadal już nie był w stanie się uratować.
Rublow w półfinale ATP Masters 1000 w Monte Carlo zagra z Norwegiem Casperem Ruudem (27. ATP).
Andriej Rublow - Rafael Nadal 6:2, 4:6, 6:2
Autor: pqv/łup / Źródło: eurosport.pl