Alize Cornet - Ajla Tomljanovic: wynik i relacja - Wimbledon 2022 - Tenis

04/07/2022, 19:51 GMT+2

Po pokonaniu Igi Świątek była w siódmym niebie, ale kolejnej rundy już nie przeszła. Alize Cornet przegrała mecz 1/8 finału Wimbledonu z Ajlą Tomljanovic 6:4, 4:6, 3:6. W ćwierćfinale turnieju zameldowała się zatem Australijka.

Sobota była jednym z najpiękniejszych dni w karierze 32-letniej Francuzki. To właśnie wtedy, w dwóch setach, pewnie ograła liderkę światowego rankingu, niepokonaną od 37 spotkań Igę Świątek. Co zrozumiałe, radość była ogromna.
Tym razem jej przeszkodą na drodze do ćwierćfinału była zajmująca 44. miejsce w rankingu WTA Tomljanovic.

Walka na przełamania

Pierwszy set należał do Cornet, która trzykrotnie zdołała przełamać przeciwniczkę. Nie zmienia to faktu, że Australijka robiła co w jej mocy, by odrobić straty. Gdy sama zanotowała przełamanie w dziewiątym gemie, przegrywała już tylko 4:5. Jednak w kolejnym to Francuzka wykorzystała break pointa i zarazem pierwszą piłkę setową.
Druga partia także była wyrównana, jednak to Tomljanovic zanotowała kluczowe przełamanie na 5:4, by po chwili wygrać swoje podanie i zwyciężyć 6:4. Natomiast w ostatnim secie cztery razy przełamała przeciwniczkę i po trzeciej piłce meczowej cieszyła się z wygranej 6:4. Mecz trwał 2 godziny i 37 minut.
Kolejną przeciwniczką Australijki będzie Kazaszka Jelena Rybkina, która pokonała 7:5, 6:3 Chorwatkę Petrę Martić.
Alize Cornet – Ajla Tomljanovic 6:4, 4:6, 3:6

Autor: PO/TG / Źródło: eurosport.pl