Viktoria Rebensburg wygrała zjazd w Garmisch-Partenkirchen - narciarstwo alpejskie. Puchar Świata 2019/20

08/02/2020, 13:50 GMT+1

Viktoria Rebensburg wygrała w Garmisch-Partenkirchen zjazd alpejskiego Pucharu Świata. Wiceliderka Pucharu Świata Włoszka Federica Brignone była w sobotę druga. Na trzecim miejscu rywalizację ukończyła Czeszka Ester Ledecka, która wróciła na podium po serii słabszych występów.

Viktoria Rebensburg

Startująca z numerem 8 Rebensburg jako jedyna niemal bezbłędnie pokonała trasę, zyskując nad prowadzącą wówczas Brignone 0,61 s. Żadnej alpejce nie udało się w sobotę zbliżyć do tego rezultatu. Dla 30-letniej narciarki pierwsze w karierze zwycięstwo w zjeździe było tym ważniejsze, że odniosła je na własnym terenie, zaledwie kilkadziesiąt kilometrów od rodzinnego Kreuth.

Kryzys Suter, powrót Ledeckiej

Zaskakująco słaby przejazd zaliczyła liderka klasyfikacji zjazdu, Szwajcarka Corinne Suter. Pojechała o 0,98 s wolniej od Rebensburg i zajęła ostatecznie dopiero 5. miejsce.
Na podium wskoczyła za to Ledecka, która po zwycięstwie i 4. miejscu w Lake Louis w kolejnych zawodach plasowała się na dalszych pozycjach. W Ga-Pa wyraźnie odzyskała pewność siebie, popełniła niewiele błędów i ze stratą 0,83 s zajęła 3. lokatę.
W zawodach nie startowała liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Mikaela Shiffrin. Amerykanka zawiesiła starty w zawodach po śmierci ojca, który zmarł nagle w ubiegłym tygodniu.
W niedzielę na tej samej trasie kobiety będą rywalizować w supergigancie.
Początek zimowego studia Eurosportu i relacja z zawodów w niedzielę o godzinie 10:45.