Tour de Ski - Bieg na dochodzenie techniką dowolną na 10 km - Wyniki i relacja - Biegi narciarskie

03/01/2021, 19:06 GMT+1

Trzeci etap Tour de Ski dla Jessiki Diggins. Amerykanka wygrała bieg na dochodzenie techniką dowolną na 10 km w Val Muestair. Najlepszą z Polek była 27. Izabela Marcisz.

Diggins wyprzedziła w niedzielę rodaczkę Rosie Brennan, liderkę klasyfikacji generalnej Pucharu Świata o 5,6 s, a Szwedkę Fridę Karlsson o 10,7.

Najlepszy występ w karierze

Szwedka Linn Svahn, która wygrała w Val Muestair zarówno piątkowy sprint techniką dowolną, jak i sobotni bieg na 10 km techniką klasyczną, tym razem była piąta.
20-letnia Marcisz w niedzielę zanotowała najlepszy wynik w karierze w PŚ w zawodach indywidualnych. Po raz drugi z rzędu i w sezonie wywalczyła zaś punkty do klasyfikacji generalnej tego cyklu - w sobotę była 29.
Tego dnia z Polek wystąpiła jeszcze Weronika Kaleta, która zajęła 55., ostatnie miejsce. Monika Skinder tym razem nie startowała.
Teraz rywalizacja w TdS przeniesie się do Włoch - najpierw do miejscowości Dobbiaco (Toblach), a następnie do Val di Fiemme.
W obecnej edycji TdS w obawie przed zakażeniem COVID-19 nie startuje reprezentacja Norwegii, z zawodnikami światowej czołówki w składzie. Z tego samego powodu zabrakło jej także w dwóch poprzednich rundach PŚ - w Davos i Dreźnie.