Tommy Ford wygrał slalom gigant w Beaver Creek - narciarstwo alpejskie - Puchar Świata 2019

09/12/2019, 07:25 GMT+1

Tommy Ford doczekał się pierwszego w karierze podium i od razu zwycięstwa w alpejskim Pucharze Świata. Amerykanin wygrał slalom gigant w Beaver Creek, wyprzedzając Henrika Kristoffersena i Leifa Kristiana Nestvolda-Haugena z Norwegii.

Tommy Ford, narciarstwo, Beaver Creek

Na wielką próbę wystawił cierpliwość swoich fanów 30-latek z Oregonu, każąc im czekać na swój pierwszy sukces w Pucharze Świata aż 10 lat. Wytrwałość jednak się opłaciła. W rozgrywanym w Beaver Creek slalomie gigancie pochodzący z Oregonu Amerykanin najszybciej pokonał pierwszy przejazd i niespodziewanie objął prowadzenie w zawodach. W drugiej próbie pojechał jeszcze szybciej i pewnie zwyciężył, pokonując Kristoffersena aż o 0,8 sekundy.

Największy sukces w karierze

Zwycięstwo 30-letniego Forda jest pewnym zaskoczeniem. Mimo iż regularnie startuje w pucharowych imprezach i zdarzyło mu się wielokrotnie kończyć slalom gigant w pierwszej dziesiątce, nigdy jeszcze nie stanął na jego podium. Triumf w Beaver Creek jest jego największym sukcesem w karierze. Dzięki zwycięstwu objął prowadzenie w klasyfikacji Pucharu Świata w slalomie gigancie.
Jednym z bohaterów niedzielnych zawodów był również Francuz Cyprian Sarazzin, który po pierwszym przejeździe zajmował 30. miejsce i jako pierwszy startował w drugiej próbie. W tej uzyskał najlepszy czas i awansował aż o 17 pozycji, kończąc zawody na 13. miejscu.