Szwajcar Yule najlepszy w slalomie w Adelboden - alpejski Puchar Świata

12/01/2020, 15:26 GMT+1

Drugi raz z rzędu Szwajcar Daniel Yule wygrał slalom zaliczany do alpejskiego Pucharu Świata. Tym razem był najlepszy w ojczyźnie, w Adelboden. Szaleństwa na trybunach nie było końca, on sam już na mecie cieszył się jak dziecko.

Yule prowadził po pierwszym przejeździe. W drugim uzyskał dopiero 15. czas z powodu błędu na trasie, ale to i tak wystarczyło mu do zwycięstwa.

O 0,23 s wyprzedził lidera klasyfikacji generalnej Norwega Henrika Kristoffersena i o 0,28 Austriaka Marco Schwarza.

Dużą szansę na objęcie prowadzenia w klasyfikacji slalomu miał Clement Noel. Francuz na półmetku zajmował drugie miejsce, ale w drugim przejeździe wypadł z trasy.

"Das ist mein Haus"

Na mecie Yule na oczach tysięcy szalejących ze szczęścia rodaków nie hamował się z euforią. - Das ist mein Haus, das ist mein Haus - krzyczał do kamery.

Pierwszy raz od 13 lat Szwajcar wygrał Adelboden. Yule urodził się w Szwajcarii, choć w jego żyłach płynie szkocka i angielska krew. Brytyjczykami są jego rodzice.

Yule najlepszy był również w środę - w Madonna di Campiglio. Łącznie indywidualne zawody Pucharu Świata wygrał po raz trzeci w karierze.