Slalom gigant w Adelboden, Zan Kranjec wygrywa - narciarstwo alpejskie - Puchar Świata 2019-2020

11/01/2020, 15:14 GMT+1

Drugie zwycięstwo w Pucharze Świata wywalczył w sobotę Zan Kranjec. Słoweniec był najlepszy na trasie slalomu giganta w szwajcarskim Adelboden. O 0,29 s pokonał Chorwata Filipa Zubcicia, dla którego był to najlepszy występ w karierze.

Zan Kranjec

Zawody miały nietypowy przebieg. Po pierwszym przejeździe na czele był Włoch Luca De Aliprandini, a 0,04 s straty miał jego rodak Giovanni Borsotti. Żaden z nich nigdy nie stał na podium PŚ.

W drugiej próbie De Aliprandini popełnił jednak błąd i rywalizacji nie ukończył, natomiast Borsotti miał dopiero 17. czas i ostatecznie został sklasyfikowany na 14. pozycji. Trzeci na półmetku Szwajcar Loic Meillard spadł jeszcze niżej - na 17. miejsce.

Kristoffersen liderem Pucharu Świata

Kranjec, szósty po pierwszym przejeździe, miał łączny czas lepszy od Zubcicia o 0,29 s. Trzecie miejsce zajęli ex aequo Francuz Victor Muffat-Jeandet i Norweg Henrik Kristoffersen, który objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej - po 0,64 s straty do Słoweńca, który jest na razie najlepszy w slalomie gigancie w tym sezonie.
Wysoką, piątą lokatę zajął specjalizujący się w konkurencjach szybkościowych Aleksander Aamodt Kilde, który jest wiceliderem cyklu i ma tylko 12 punktów straty do Kristoffersena.