Skoki narciarskie Zakopane 2021. A jakim składzie wystartują Niemcy? Kogo zabraknie - Puchar Świata

14/01/2021, 19:00 GMT+1

Andreas Wellinger i Richard Freitag cały czas nie mieszczą się w niemieckiej kadrze na Puchar Świata. Obaj skoczkowie nie potrafią odnaleźć wysokiej formy i nie zobaczymy ich podczas konkursów w Zakopanem. W Polsce zabraknie też Czechów, o czym poinformował tamtejszy związek narciarski.

Andreas Wellinger

Selekcjoner Stefan Horngacher, który wcześniej prowadził reprezentację Polski, zdecydował, że Niemcy w tych zawodach reprezentować będą Karl Geiger, Markus Eisenbichler, Severin Freund, Martin Hamann, Pius Paschke i Constantin Schmid.
Freitag w tym sezonie PŚ zdobył tylko cztery punkty (27. miejsce w Garmisch-Partenkirchen), natomiast Wellinger, złoty medalista olimpijski z Soczi i Pjongczangu, ani razu nie zdołał załapać się do czołowej 30. Najwyżej sklasyfikowany w tym sezonie był w Engelbergu, gdy zajął 32. pozycję.
Richard Freitag
Czesi za słabi na PŚ
Podczas rywalizacji w Zakopanem nie zobaczymy też reprezentantów Czech. Władze tamtejszej federacji narciarskiej uznały, że ze względu na słabe wyniki na początku zmagań w PŚ w sezonie 2020/21 oraz w niedawnym Turnieju Czterech Skoczni potrzebna jest zmiana. Czesi trenują obecnie w Harrachovie, a w przyszłym tygodniu czeka ich pięciodniowy obóz w Oberstdorfie.
- Chłopcy potrzebują treningu, by zgrać pewne rzeczy. Nie zrobią tego podczas zawodów - zaznaczył wiceprzewodniczący sekcji skoków w czeskiej federacji Jan Baier.
Czesi zdobyli pucharowe punkty w tym sezonie tylko raz - 20 grudnia w Engelbergu Viktor Polasek zajął 27. miejsce, a Cestmir Kozisek uplasował się o dwie pozycje niżej. Najlepszy z zawodników z tego kraju Roman Koudelka z powodu kontuzji kolana zaczął przygotowania z opóźnieniem i wystąpił jak na razie tylko pod koniec grudnia w Oberstdorfie. Wciąż pracuje nad powrotem do pełnej dyspozycji.
Czesi prawdopodobnie wrócą do rywalizacji zawodami w Willingen (29-30 stycznia) lub tydzień później w Klingenthalu.
Siedmiu Polaków
W piątek w Zakopanem odbędą się kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego, natomiast na sobotę zaplanowano zawody drużynowe.
Na Wielkiej Krokwi rywalizować będzie około 60 zawodników. Polskę reprezentować będą Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Andrzej Stękała, Jakub Wolny, Paweł Wąsek i Klemens Murańka.