Short track. Natalia Maliszewska - które zajęła miejsce, wyniki zawodów w Debreczynie - Puchar Świata

20/11/2021, 19:00 GMT+1

To nie był dzień Natalii Maliszewskiej. Polka nie zdołała awansować do finału A zawodów Pucharu Świata w Debreczynie. W efekcie spadła na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Natalia Maliszewska

Po zwycięstwie w Pekinie oraz drugiej lokacie w Nagoi Polka w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata miała tyle samo punktów co Ariana Fontana. W Debreczynie 26-latce z Białegostoku nie powiodło się jednak najlepiej, a szósta lokata nie potwierdziła świetnej dyspozycji z ostatnich tygodni. Włoszka - w przeciwieństwie do Maliszewskiej - dotarła do finału A, w którym zajęła drugie miejsce i wyprzedziła swoją najgroźniejszą rywalkę w cyklu PŚ.
Na dystansie 500 metrów najszybsza była reprezentantka Holandii Suzanne Schulting, a brąz wywalczyła Kanadyjka Kim Boutin.
Pozostałe Biało-Czerwone odpadły we wcześniejszej fazie zmagań. Nikola Mazur była 26., a Patrycja Maliszewska - 31.

Trudny weekend Polki

Natalia Maliszewska startowała na Węgrzech także na dystansie 1500 m i po odpadnięciu w półfinale została sklasyfikowana na 15. miejscu. Triumfowała zwyciężczyni z soboty, czyli Schulting.
29. lokatę zajęła Kamila Stormowska, a Gabriela Topolska nie ukończyła swojego biegu eliminacyjnego.
Rywalizacja mężczyzn na 500 m zakończyła się podwójnym sukcesem gospodarzy. Wygrał Shaolin Sandor Liu, przed swoim bratem Shaooangiem Liu. Trzeci był Chińczyk Ziwei Ren.
Michał Niewiński był 39., startujący od tego sezonu w polskich barwach Francuz Diane Sellier zajął 42. pozycję, a Łukasz Kuczyński nie został sklasyfikowany.
Chińczyk Ren nie miał sobie równych na 1500 m. W finale A wyprzedził Kanadyjczyka Pascala Diona i Koreańczyka Jang Hyuk Parka.
Niewiński - był 31. Sellier zajął 53. miejsce, a Paweł Adamski uplasował się na 64. pozycji.
Półfinały sztafet kobiet i męskich rozegrano bez udział Polaków, którzy w obu konkurencjach odpadli w ćwierćfinałach.

Maraton Maliszewskiej

W niedzielę z Biało-Czerwonych na starcie jeszcze raz pojawi się Natalia Maliszewska, którą czeka ćwierćfinał i ewentualne kolejne biegi na 1000 m.
W przyszłym tygodniu odbędzie się kolejna runda PŚ - w holenderskim Dordrechcie. Będzie to ostatnia szansa na poprawienie pozycji w rankingach i zdobycie olimpijskiej kwalifikacji. W klasyfikacji będą brane pod uwagę trzy najlepsze starty.
Zawody Pucharu Świata w Debreczynie rozpoczęły się w czwartek 18 listopada i zakończą się w niedzielę 21 listopada. Transmisja z polskim komentarzem od soboty w Playerze.