Puchar Świata w short tracku 2021/2022. Trzecie miejsce Maliszewskiej w Debreczynie

21/11/2021, 15:20 GMT+1

Z przygodami rywalizację na 1000 metrów w zawodach Pucharu Świata w short tracku ukończyła Natalia Maliszewska. Polka ostatecznie zajęła trzecie miejsce w finale A. Wygrała Holenderka Suzanne Schulting.

Natalia Maliszewska trzecia w Debreczynie

Polka nie miała szczęścia w tych zawodach. Najpierw w półfinale jechała na dającej awans do czołówki drugiej pozycji, ale próbująca ją wyprzedzić Włoszka Arianna Fontana spowodowała jej upadek. Liderka klasyfikacji generalnej PŚ na 500 m została zdyskwalifikowana, a Maliszewską dopuszczono do walki o najwyższe lokaty.

Dyskwalifikacja również w finale

W finale Polka zaatakowała na końcowych metrach i również jechała przez chwilę na drugiej pozycji, ale wówczas została odepchnięta przez Kanadyjkę Courtney Sarault.
Minęła linię mety na czwartym miejscu, ale Sarault została ukarana za to zachowanie i sklasyfikowana na ostatniej pozycji w finale A.
W klasyfikacji generalnej PŚ Maliszewska na tym dystansie zajmuje ósme miejsce. Z kolei na 500 m jest wiceliderką, za Fontaną. Reprezentantka Polski jest bliska zapewnienia sobie kwalifikacji olimpijskiej na obu dystansach.
Igrzyska w Pekinie odbędą się 4-20 lutego. Transmisje w Eurosporcie i player.pl
Autor: Kali / Źródło: eurosport.pl, PAP