Puchar Świata w Novym Mescie: wyniki sprintu kobiet na 7,5 km - biathlon

05/03/2020, 19:04 GMT+1

Zagrożenie epidemią koronawirusa wymusiło na organizatorach rozegranie czwartkowych zawodów Pucharu Świata w Novym Mescie bez udziału kibiców. Na opustoszałej arenie sprint na 7,5 km wygrała Niemka Denise Herrmann. Najlepsza z Polek Monika Hojnisz-Staręga finiszowała na dziewiątej pozycji.

Monika Hojnisz-Staręga Nove Mesto

W pierwszym starcie po mistrzostwach świata w Anterselvie Hojnisz-Staręga miała dwa niecelne strzały, ale w czwartek błędy na strzelnicy popełniała większość zawodniczek. Polka straciła do triumfatorki 1.24,4.
Już siódmy raz w tym sezonie i trzeci raz z rzędu znalazła się w czołowej dziesiątce Pucharu Świata.
Herrmann, która w przeszłości startowała w Pucharze Świata w biegach narciarskich, strzelała bezbłędnie i była bezkonkurencyjna. Nad drugą Francuzką Anais Bescond miała 27,2 s przewagi. Trzecią pozycję zajęła reprezentantka gospodarzy Marketa Davidova - 49,7 s straty.
Kinga Zbylut, Magdalena Gwizdoń oraz zastępująca kontuzjowaną Kamilę Żuk Anna Mąka zajęły odległe lokaty. Żadna z nich nie zdobyła punktów do klasyfikacji generalnej cyklu.

Wierer utrzymała prowadzenie

Prowadzenie w PŚ utrzymała Włoszka Dorothea Wierer, choć w czwartkowym sprincie była dopiero 24.
Pochodząca z Tyrolu Południowego 29-letnia biathlonistka jest na dobrej drodze, aby po raz drugi z rzędu wywalczyć Kryształową Kulę. Zgromadziła 736 punktów i ma 85 przewagi nad wiceliderką - Szwedką Hanną Oeberg.
W piątek na dystansie 10 km rywalizować będą mężczyźni. Na sobotę zaplanowano sztafety, a na niedzielę - biegi ze startu wspólnego.
Kibice nie mieli wstępu na zawody w Novym Mescie
Wyniki:1. Denise Herrmann (Niemcy) 18.51,0 (0 karnych rund)
2. Anais Bescond (Francja) strata 27,2 s (0)
3. Marketa Davidova (Czechy) 49,7 (1)
4. Mari Eder (Finlandia) 59,0 (1)
5. Tiril Eckhoff (Norwegia) 1.11,1 (2)
6. Hanna Oeberg (Szwecja) 1.11,7 (1)
...
9. Monika Hojnisz-Staręga (Polska) 1.24,4 (2)
41. Kinga Zbylut (Polska) 2.19,6 (2)
69. Anna Mąka (Polska) 3.11,3 (3)
83. Magdalena Gwizdoń (Polska) 3.52,5 (4)
Klasyfikacja generalna PŚ (po 18 z 24 zawodów):1. Dorothea Wierer (Włochy) 736 pkt.